logo

DeepL, İşletmelere Özel Yeni Language AI Çözümünü Duyurdu

DeepL, “Şirketler için DeepL”i duyurdu. Fortune 500’deki şirketlerin yarısı da dahil olmak üzere altmıştan fazla ülkede 100binin üstünde şirket, daha iyi çeviri yapmak ve yazı yazmak için DeepL’in son teknolojiyle çalışan platformunu kullanıyor.

DeepL’in kurumsal alana yönelik ileri teknoloji ürünü Language AI platformunun bir uzantısı olan “Şirketler için DeepL”, yapay zekayı şirketlerinin geneline yaymak isteyenlerin artan ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlandı ve aşağıdakileri sunuyor:

Şirket genelinde bilgi çalışanlarının platformu benimsemesinin önündeki engelleri azaltmak için yeni fiyatlandırma ve paket içeriği

– Şirketlerin kendi kurumsal sözlükçelerini oluşturarak marka dilini standart hale getirmelerini ve tutarlılığı artırmalarını sağlayan kişiselleştirme imkanları

– Şirketlere özel hassas içeriklerin korunmasına yönelik kritik öneme sahip kurumsal güvenlik özellikleri

– Merkezi IT ekipleri tarafından çalıştırma ve kontrol etmeyi kolaylaştıran küresel dağıtım ve yönetim özellikleri

DeepL’in Gelirden Sorumlu Müdürü David Parry-Jones markanın büyük şirketler için özel olarak tasarlanan yeni çözümüyle ilgili olarak Şirket yöneticilerinden yapay zeka stratejilerini yatırım getirisi sağlayacak şekilde tanımlamaları ve uygulamaları isteniyor ve çalışanlar; şirket ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayamayan, açık kaynaklı veya genel kullanıma yönelik modeller arasından seçim yapmak zorunda kalıyorlar. Aynı zamanda çalışanların şirkete ait hassas bilgileri korumak ve olası siber güvenlik risklerini azaltmak için uyumluluk gerekliliklerini de dikkate almaları gerekiyor. Doğruluğu, akıcılığı, güvenliği ve kanıtlanmış yatırım getirisi sayesinde dünya çapında on binlerce kuruluş, DeepL’in özel olarak tasarlanmış Language AI platformunu kullanıyor. Ticari alanda etkisi kanıtlanmış çözümlerimizin doğal bir evrimi olan ve büyük şirketlerin karşılaştığı bu tip zorlukları çözmek için tasarlanan ‘’Şirketler için DeepL’I’’ piyasaya sürmekten dolayı gurur duyuyoruz. Bu çözümümüz sayesinde, şirketler yapay zekayı kullanarak zamandan tasarruf edebilir, maliyetleri düşürebilir ve işlerini büyütebilirler” dedi.

Şirketlerin rekabet avantajlarının korunması sağlanıyor

Kurumsal alanda yapay zeka kullanmayı düşünenlerin yüzde 90’ından fazlasının hem şirket içi hem de müşteriye yönelik kullanımlarda üretken yapay zekayı (genAI) benimsemeye yönelik somut planları var ve çalışanların neredeyse yarısı (yüzde 47 oranında) ilk hedefin üretkenlik artışı olduğunu belirtirken; ikinci hedef olarak yüzde 44 oranında inovasyon üçüncü hedef olarak yüzde 41 oranında maliyet verimliliği vurgulanıyor. Değer üreten AI çözümlerine yönelik bu artan talep içinde Language AI, büyük şirketlerin yapabileceği en kritik ve stratejik yatırımlardan biri olarak öne çıkıyor ve artan operasyonel verimlilik, etkili müşteri deneyimi ve sonuç olarak global anlamda sorunsuz bir genişleme sayesinde dünya daha bağlantılı hale geliyor ve işletmelerin rekabet avantajlarını korumalarını sağlıyor.

Language AI platformu, şirketlerin en çok güvendiği çözümler arasında

DeepL, kuruluşundan bu yana yapay zeka tabanlı iletişim teknolojisinin ön saflarında yer aldı ve üretim, hukuk, ticaret, sağlık, teknoloji ve profesyonel hizmetler dahil olmak üzere birçok sektörde dünya çapındaki işletmeler, resmi kurumlar ve diğer kuruluşların tercih ettiği özel Language AI sağlayıcısı haline geldi. DeepL’in son teknolojiye sahip çeviri ve yazma çözümleri, genel amaçlı yapay zeka sistemlerinin aksine dil için özel olarak tasarlanmış yapay zeka modelleriyle çalışıyor. Bu sayede çeşitli kullanım durumlarında daha hassas çeviriler yaparken yanlış çeviri ve yanlış anlaşılma riskini de azaltıyor. Büyük şirketler için kurumsal çeviriler ve çevirilerin doğruluğu büyük önem arz ettiğinden DeepL’in özel Language AI platformu, şirketlerin en çok güvendiği ve tercih ettiği çözümlerden biri haline geldi.

Şirketlere yüzde 345 yatırım getirisi sağladı

Şirketler için DeepL, büyük kurumların ölçülebilir yatırım getirisiyle yapay zeka destekli araçları etkili bir şekilde dağıtmasına ve kullanmasına yardım etmeye yönelik özelliklerin yanı sıra yeni bir fiyatlandırma ve paket içeriği sunuyor. 2024’te yapılan bir Forrester araştırması DeepL kullanımının küresel kurumsal şirketlere yüzde 345 yatırım getirisi sağladığını, çeviri süresini yüzde 90 kısalttığını ve iş yükünde yüzde 50 azalma sağladığını gösterdi. DeepL’in platformu ayrıca kullanıcı verilerini korumak için son teknoloji veri şifreleme, ISO 27001 ve Soc2 Type 2 sertifikası ve daha fazlası dahil olmak üzere kurumsal güvenlik önlemleriyle şirketlerin uyumlu kalmalarını sağlıyor.

Şirketler için DeepL’in lansmanı, dünya çapında DeepL’in hızla büyüdüğü ve yoğun talep gördüğü bir döneme denk geliyor. DeepL henüz geçen ay ünlü son aşama yatırım şirketi Index Ventures’ın liderlik ettiği yatırım turunda 2 milyar dolar değerleme üzerinden 300 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl içinde DeepL’in müşteri ağı aralarında Zendesk, Nikkei, Coursera ve daha birçok liderin de bulunduğu 100 binden fazla küresel işletme, resmi kurum ve diğer kuruluşları da kapsayacak şekilde büyüdü.

Şirketler için DeepL artık Amerika, Avrupa, Orta Doğu, APAC ve Afrika’da yani dünya çapında kullanılabiliyor. DeepL 25 Haziran’da başlayacak olan ve Forrester ile PwC’den liderlerin katılacağı “AI in Practice” (Uygulamada Yapay Zeka) adlı web semineri serisinde yeni kurumsal çözümünü sergileyecek.

www.deepl.com

Etiketler: »
Share
117 Kez Görüntülendi.