logo

Defne Telekomünikasyon CEO’luğuna Veli Murat Çelik Getirildi

Defne Telekomünikasyon A.Ş. CEO’su Veli Murat Çelik

Defne Telekomünikasyon A.Ş., Telekomünikasyon Sektöründe başarılı geçmişi ve derin teknoloji deneyimi olan Veli Murat Çelik’in Defne’ye yeni CEO olarak atandığını duyurdu. Defne’nin eski CEO’su ve Kurucu Ortağı Oğuz Haliloğlu, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

Oğuz Haliloğlu “Birkaç aydır planladığımız bu değişiklik sürecinde Veli Murat Çelik’in Defne’nin günlük işleyişini yakından takip etmiş olması sorunsuz ve hızlı bir geçiş sağlayacaktır. Kuruluşundan bu yana Defne’yi yönetme ayrıcalığına sahip olduğum için çok mutluyum. Ama artık bu meşaleyi taze kana devretme zamanı. Son birkaç senedir teknolojik gelişme üzerine odaklandık. Mobil pazarlama ve kampanya yönetimi, müşteri değeri yönetimi, toplu uyarı ve bildirim, roaming ve katma değerli servis alanlarında heyecan verici yenilikçi ürünler geliştirdik. Bağımsız Devletler Topluluğu, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde Defne’yi mobil operatörler ve yerel partnerler için tercih edilen bir ortak olarak konumlandıran yeni iş modellerini de benimsedik. Murat’ın derin sektör deneyimi ve uzmanlığı ile pekişen kanıtlanmış liderliği, Defne’nin stratejisine odaklanmasına ve global pazar payının büyümesine hız katacak” dedi.

Veli Murat Çelik “Büyüme evresinde Defne’yi yöneteceğim için heyecanlıyım. Defne mobil operatör müşterilerimizin sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için bir araya getirebileceğimiz yenilikçi ürün portföyüne ve mükemmel bir teknik, satış ve iş geliştirme ekibine sahiptir. Bugüne kadar inovasyona yapılan yatırımlarla Defne, müşterilerimizin gelir elde etme ve abone sadakatini artırmalarına yardımcı olmak için büyük fırsatlara sahip. Sınırsız akıllı bağlantının telekomünikasyon endüstrisini çok hızlı bir şekilde değiştirdiği bu eşsiz dönemde Defne ekibi ve seçkin müşteri portföyüyle çalışmayı heyecanla bekliyorum” dedi.

Veli Murat Çelik Kimdir?

Veli Murat Çelik’in Telekomünikasyon Sektöründe kablosuz ve kablolu katma değerli hizmetleri ve IP tabanlı yeni nesil çözümleri kapsayan yönetim, satış ve iş geliştirme alanlarında Üst Düzey Yönetici pozisyonları içeren 25 yılı aşkın sektör deneyimine sahiptir. Defne’den önce, Extunda, Tubitak, TT Mobile (eski adıyla AVEA), ZTE, Huawei ve Ericsson gibi tedarikçi, şebeke operatörü ve devlet kurumlarında yönetim ve teknoloji alanlarında çalıştı. Çelik, halen Türkiye Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK)’in Yönetim Kurulu’nda görev almaktadır ve ülkede 5G teknolojisinin yaygınlaştırılması ve yaygın kullanımı konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Çelik, Boğaziçi Üniversitesi’nden Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

www.defne.com.tr

Etiketler: » »
Share
1633 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?