logo

Dell’in Yeni Teknolojileri, Marvel’in Ant-man ve Wasp Filminde Buluştu

Dell, Marvel Studios’un 6 Temmuz’da vizyona giren “Ant-man ve Wasp” filminde yer alıyor. Hayran kitleleri birbirine çok benzeyen iki şirket, teknolojiden duyulan heyecanı popüler kültüre taşımak için birlikte çalışıyor. Filmde Ant-Man ve Wasp’ın kostümlerinden, Hank Pym’in Laboratuvarına kadar her konuda teknoloji büyük bir rol oynuyor.

Yapılan işbirliği hakkında duygularını paylaşan Marvel’in Global Ortaklıklar ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mindy Hamilton “Bu iş birliğinin en iyi tarafı, filmde gösterilen teknolojiyi biraz daha somut bir hale getirmesi. Belki Hank Pym’in buluşlarını henüz hayata geçiremiyoruz ama bu filmin herkesi, aynen kahramanlarımız gibi yapabileceklerinin sınırlarını zorlamaya teşvik edeceğini umuyoruz” dedi.

Görsel efektler Dell teknolojisi ile oluşturuldu

Bu heyecan verici işbirliği kamera arkasında da devam etti ve Dell donanımları filmdeki görsel efektlerin oluşturulmasında önemli bir rol oynadı. Marvel Studios’un film için birlikte çalıştığı görsel efekt firmalarının birçoğu, görsel efekt tasarımcılarının filmdeki karakterlere ve mekanlara can vermek için gerek duyduğu muazzam bilgi işlem gücünü ve depolama kapasitesini sağlayan temel altyapı olarak Dell EMC PowerEdge sunucuları ve Dell Precision iş istasyonları gibi çeşitli Dell teknolojilerinden yararlandı.

Marvel Studios’un “Ant-Man ve Wasp” filminde görsel efekt stüdyosu DNEG’de çalışan sanatçılar uç operasyonları için Dell Precision iş istasyonlarından yararlanıyor. Dell’in Precision serisi sektörde lider konumda olup yaratıcı profesyonellerin eserlerini yeni hikaye anlatımı yöntemleriyle oluşturup düzenlemesine olanak sağlıyor. Sadece şirketin Vancouver’daki stüdyosunda bile 300’ün üzerinde Dell Precision iş istasyonu çarpıcı efektler oluşturmak amacıyla kullanılıyor. San Francisco sokaklarında geçen heyecan dolu bir takip sahnesini, Ant-Man ve Wasp’ın küçüldükleri anları veya Hayalet karakterinin duvarların içinden geçtiği karmaşık bir laboratuvar sahnesini gerçeğe dönüştürmede Dell’in sağladığı teknolojiler yardımcı oldu.

DNEG’nin film üzerinde çalışırken kullandığı Dell teknolojiler şöyle

  • Dell Precision 7910 iş istasyonları
  • MD3460 RAID’leri ile Dell EMC PowerEdge R630 raf tipi sunucuları

  • Dell EMC PowerEdge M1000e Blade Sunucu Muhafazaları

  • Yüzlerce Dell monitörü

Dell’in yeni teknolojileri filmin yıldızları arasında

Marvel Studios’un “Ant-Man ve Wasp” filminde teknoloji önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle, film bu yaz gösterime girdiğinde hayranların oyun içi harika performans ve çarpıcı görseller sağlayan güçlü dizüstü oyun bilgisayarı yeni Dell G5 15 ve ödüllü XPS 13 ile karşılaşacak olması son derece normal. Film boyunca Hank Pym’in laboratuvarı ve X-CON güvenlik odaları gibi ortamlarda Dell cihazlarının görüldüğü birçok sahne var.

Dell Müşteri Çözümleri Pazarlamasından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Gerri Tunnell “Ant-Man ve Wasp için Marvel Studios ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Markalarımız ve hayran kitlelerimiz arasında birçok benzerlik var. Örneğin, Ant-Man ve Wasp’ın dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için teknolojiden yararlanması gibi biz de oyunculardan görsel efekt sanatçılarına kadar tüm müşterilerimize yüksek performanslı teknolojinin gücünü sağlayarak insanlığın ilerlemesine katkıda bulunmalarını hedefliyoruz” dedi.

Dell’in FeTeMM alanlarındaki taahhüdü

Dell’in 2030 yılına ilişkin araştırmasının sonuçlarına göre, Bilgisayar Bilimi ve Bilgi İşleme Dayalı Düşünme iş dünyasında aranan bir beceri olacak. Ancak bu talebin karşılanmasında bazı eksiklikler görülüyor. Bir sonraki kuşağı desteklemek isteyen Dell, 2014 yılından beri dünya çapındaki fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik (FeTeMM) girişimlerine 50 milyon dolardan fazla ayırdı. Kurduğu ortaklıklar ve müşterilerle birlikte yaptığımız çalışmalar sayesinde milyonlarca çocuk ve yeterince destek görmeyen genç, FeTeMM alanlarını keşfetmeleri için gereken teknolojilere ve kaynaklara kavuşturdu.

Özel Marvel çizgi romanı

Ant-Man ve Wasp hayranları Dell bilgisayarlarının da yer aldığı özel bir çizgi roman sayesinde kahramanlarının yeni maceralarına göz atabilir. Çizgi roman, dijital olarak marvel.com/dell adresinde yer alıyor. Ayrıca Dell G5 15 Dizüstü Oyun Bilgisayarı, 6 bin 999 TL’den başlayan fiyatlarla Hepsiburada’da satışa sunuldu.

Etiketler: » » » »
Share
1694 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?