logo

Digital Turbine, AdColony’i Satın Aldı

Digital Turbine, AdColony’i satın alma işlemini resmi olarak tamamladığını duyurdu. Globalde aylık 1,5 milyardan fazla kullanıcıya ulaşarak, reklamverenlere ve yayıncılara hizmet veren mobil reklam platformu AdColony’nin satın alınması, Digital Turbine’ın operatör ve OEM ortakları için kapsamlı bir medya ve reklam çözümü sağlama stratejisinin en önemli adımlarından biri olarak görülüyor. AdColony itibaren tescilli mobil video teknolojileri ve zengin medya formatları ile Coca Cola, Amazon ve BMW gibi köklü global markalara, sektör lideri üçüncü partiler tarafından doğrulanmış görüntülenme oranları sağlayan mobil reklam çözümlerine ve mobil sektördeki liderliğine Digital Turbine çatısı altında devam edecek.

Digital Turbine CEO’su Bill Stone “AdColony’nin satın alım işlemini resmi olarak sonlandırdığımız için çok heyecanlıyız” diye belirtiyor ve ekliyor “AdColony ile birlikte geçtiğimiz sürede resmi olarak bünyemize katılan Appreciate ve önümüzdeki dönemde katılacak olan Fyber ile, reklamverenlerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için en iyi hizmeti sağlamaya devam edeceğiz. AdColony’nin de Digital Turbine çatısına katılmasıyla, dünya çapındaki reklamverenlere ve yayıncılara fayda sağlamak için deneyimimizi, erişimimizi ve yeteneklerimizi daha da genişletmiş olacağız. AdColony, köklü marka ve reklamverenlerin performansa dayalı harcama eğilimleri ve envantere özel erişim yapmasını sağlayan benzersiz teknolojisi ile bize çok önemli avantajlar sağlayacak” dedi.

AdColony’nin CRO’su Jude O’Connor “Digital Turbine, AdColony’nin performans deneyimine birçok tamamlayıcı ve ek çözüm sunarken, biz de bu ortaklığa sektör lideri SDK teknolojimizi ve deneyimli ve sektörde uzman bir ekip getiriyoruz” dedi.

Kasım ayında Volkan Biçer’in ayrılmasıyla yeni görevinin başına gelen AdColony EMEA&LATAM Genel Müdürü Warrick Billingham “AdColony’nin mobil reklamda on yıldan fazla olan deneyimi ve Digital Turbine’ın globalde 40’dan fazla mobil operatöre ve teknoloji üreticilerine sağladığı yüksek teknolojisinin birleşmesi ile hem markalara ve reklamverenlere hem de kullanıcılara yepyeni reklam çözümleri sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

AdColony’nin geçtiğimiz üç yılı çok başarılı bir şekilde geçirerek ve 2020’de 2019’a kıyasla çok güçlü FAVÖK (Faiz ve Amortisman Öncesi Kâr) marjları ile yıllık %15 büyüme gerçekleştirmesi başarısının en büyük kanıtı. Digital Turbine AdColony’nin 31 Mart 2021’de sona eren ilk çeyreğine ilişkin denetlenmemiş mali sonuçlarını da açıkladı. İlk çeyrek için AdColony gelirinin yaklaşık 58,3 milyon dolar olması tahmin edilirken ve 2020’nin ilk çeyreğindeki gelire kıyasla %37’lik bir büyüme bekleniyor.

www.adcolony.com

www.digitalturbine.com

Etiketler: » » »
Share
1030 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?