logo

Dijital Ortamda Ürün Geliştiren Firmalar DSDER Çatısı Altında Toplandı

mh_dsder_kaan_akin

DSDER Başkanı Kaan Akın

Dijital ortamda hizmet veya ürün geliştiren firmalar, Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği-DSDER’in çatısı altında toplandı. ASTEL, FİTS İstanbul, PROKARE, SMG Multimedya, Sistem 9 Medya, SOLOSİS ile Zuhal Müzik gibi sektörün öncü firma sahiplerinin girişimiyle kurulan derneğin açılış ve tanıtım toplantısı 11 Kasım 2015 tarihinde Wyndham Grand Hotel Levent’te gerçekleştirildi.

Sanatçı Volkan Severcan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını DSDER Başkanı Kaan Akın yaptı. Derneği sektörün güçlü, güvenilir, objektif ve etik ilkelere dayalı profesyonel bir sivil toplum kuruluşu haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Akın, dijital sistem geliştiricilerinin tümünü ulusal ve uluslararası alanlarda temsil edeceklerini belirtti. DSDER’in ilgili sektörler nezdinde bilgi ve deneyimlerinin paylaşılacağı canlı bir platform işlevi göreceğini vurgulayan Akın “Ülkemizi dünya dijital sistemler pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz. Üyelerimizin uluslararası rekabet şartlarına uyum sağlayabilmeleri için gerekli teknik bilgi ve altyapı çalışmalarını da yürüteceğiz.Dijital alanda hizmet ve ürün geliştirenlerin tümünü aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Açılış toplantısında dijital medya ve reklamcılık alanında dünyaca üne sahip, Prestonwood Trail Holdings LLC’nin kurucusu Stephen Nesbit, dünyada dijital medya sektörü hakkında bir sunum yaptı. Kendi şirketi G2 Danışmanlık’ı kuran Türk Philips eski Genel Müdürü Atilla Tüfekçi yılların deneyiminden süzdüklerini katılımcılarla paylaşırken, GfK Türkiye Perakende Panel Araştırmaları Genel Müdürü Mete Uslukılınç ise sunumunda sektördeki mevcut durum ve beklentileri anlattı.

Son yıllarda Türkiye’de çeşitli şirketlere yaptığı ortaklıklarla gündeme gelen ünlü fon kuruluşu NBK Capital Partners’ten İrtek Uraz’ın “Yatırım Fonlarının Dijital Sektöre Bakışı” başlıkla sunumu ilgiyle dinlendi. Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin toplantısı, katılımcıların konuşmacılara yönelttiği yoğun sorulara verilen yanıtların ardından son buldu.

 DSDER Kurucu Üyeleri ve Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor

ADI-SOYADI GÖREVİ FİRMASI
S.KAAN AKIN BAŞKAN SİSTEM 9 MEDYA
KEREM KÖFTEOĞLU GENEL SEKRETER GAZETECİ
GÜL GÜRER ALİMGİL SAYMAN SMG MULTİMEDİA
M. METE ÖZKAN ASİL ÜYE PROKARE
M.TUĞBERK BÜYÜKBAY ASİL ÜYE ASTEL
MORİS ALHALE ASİL ÜYE SMG MULTİMEDİA
ALP DOMAÇ ASİL ÜYE SOLOSİS
ÜNAL SONDEMİR ASİL ÜYE FİTS İSTANBUL
SERKAN POLAT ASİL ÜYE SMG MULTİMEDİA
ALİ ŞİMŞEKER ASİL ÜYE ZUHAL MÜZİK

Etiketler: »
Share
1595 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?