logo

Doğuş Üniversitesi ve Octopod Arasında Özel Sektör Üniversite İşbirliği

Octopod ile Doğuş Üniversitesi arasında yapılan özel sektör üniversite işbirliği ile öğrenciler, bitirme projelerini dünyanın gündeminde olan no-code kavramının Türkiye’deki ilk örneği Octopod ile geliştirecekler. Söz konusu bitirme projesi ile öğrencilerin, profesyonel yaşama hazırlanması, gerçek yaşam problemlerinin mühendislik bağlamında formüle edilmesi, öğrenim süresince elde edilen mühendislik bilgi ve becerilerini uygulamaları, endüstri ile bağlantı kurmaları, problem çözümüne yönelik kaynak araştırma ve teknoloji kullanımı becerilerini geliştirmeleri, yazılı ve sözlü sunum yapma becerisi ve ekip çalışması deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

Octopod Çözümü Kullanılacak

Şirketlerde yaptıkları tespitler doğrultusunda çalışmalarının ardından sundukları çözümü bundan sonra Octopod ile geliştirecek olan Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencileri, Octopod platformu ile işletim formları tasarlayacak, tasarladıkları formlarına bağlı iş akışlarını yönetecek ve BI raporlama alanları oluşturacaklar.

Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şule Önsel Ekici “Biz yıllardır süregelen bitirme projelerimiz ile öğrencilerimizin teorik çalışmalar yapmasındansa, gerçek Endüstri Mühendisliği problemlerini hem tespit edip hem de sonuç önerileri getirmesi ve bunları daha sonra da hayata geçirmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz proje kapsamında firmalara bizzat gidip süreç analizi olmak üzere öğrendikleri birçok gözlem yöntemini kullanarak geliştirilecek alanları tespit ediyor, daha sonra bu alanda bir akademik yayın taraması yaparak, bu problemlere daha önce nasıl çözümler bulduklarını inceliyor, ardından da 4 yıl boyunca öğrencikleri endüstri mühendisliği tekniklerini kullanarak çözüm önerilerini geliştiriyorlar. Bundan sonra çözüm önerilerini geliştirirlerken Octopod yazılımından yararlanmalarını da istiyoruz. Octopod ile öğrencilerimiz dünyanın gündeminde olan no-code plaformunu, çalışma disiplini öğrenecek, Octopod eğitmeni tarafından sunulan eğitim ile Octopod platformu ile kod yazmadan iş süreçleri yazılımı geliştirebilecekler” dedi.

Octopod Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo “Gençlerimizin üretmeye bakışı pozitif. Henüz iş hayatına atılmamış, üniversitede okuyan öğrencilerin heyecanlarını canlı tutmak, onları geleceğe hazırlayıp günceli öğretmek biz özel sektöre ve okullarına düşüyor. Prosedürleri bırakıp, çocukları üretmeye teşvik etmeliyiz. Doğuş Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği buna güzel bir örnek olacak. Bu gibi örneklerin sayısı artmalı. Nasıl tıp fakültelerinin hastaneleri var ise mühendislik fakültelerinin de sanayi, özel sektörü yanında olmalı” dedi.

Etiketler: » » »
Share
3593 Kez Görüntülendi.