logo

Dünya Bankası’ndan Halkbank’a 200 Milyon Dolarlık Kredi

mh_halkbank_hakan_atilla

Halkbank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı M. Hakan Atilla

Halkbank, Dünya Bankası ile KOBİ ve büyük işletmelerin finansmanı için 200 milyon USD’lik yeni bir kredi protokolüne imza attı. Protokol kapsamında temin edilen kredi, mikro işletmeler ve KOBİ’ler ile KOBİ’lerle iş ilişkisinde olan büyük işletmeleri kapsayacak. Dünya Bankası’ndan sağlanan kaynak, yatırım kredisinin yanı sıra işletme kredisi olarak da kullanabilecek.

Bankacılık alanındaki köklü deneyimiyle Halkbank’ı uluslararası bir marka olarak konumlandırdıklarını ve sağladıkları bu kaynakla bankacılık sektöründeki saygın konumunu pekiştirdiklerini belirten Halkbank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı M. Hakan Atilla “Halkbank olarak, Türkiye ekonomisinin istikrar ve büyümesine güç katacak projelerin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dünya Bankası ile imzaladığımız yeni protokolle sağladığımız kaynağı, reel sektöre sunduğumuz ürünlere yenilerini eklemek için kullanacağız. Bu krediyle mikro işletmeler ve KOBİ’lerin finansmana erişimini hızlandırmayı ve onlarla iş ilişkisinde olan büyük işletmelerin finansmanı yoluyla tedarik zincirinin güçlenmesini arzuluyoruz. Türkiye’ye değer katmak isteyen tüm yatırımcılarımızın yanında olmaya ve ülkemizin gelişimine destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Dünya Bankası ile imzalanan protokol kapsamında Halkbank’ın sağladığı kredi 4 yılı ödemesiz dönem, toplam 20 yıl vadeye sahip olacak. Halkbank bu krediyi mikro işletme, KOBİ ve Büyük İşletmelere kullandırırken, KOBİ’lere sağlanan kaynağın en az %15’ini Kalkınmada Öncelikli Yörelere tahsis edecek.

www.halkbankkobi.com.tr  

Etiketler: » » »
Share
7114 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?