logo

“Dünyanın En Güzel Kokusu” 12 Şubat’ta Sinemalarda

mh_film_dunyanin_en_guzel_kokusu

Medya prodüksiyon şirketi Endemol Shine Türkiye’nin Böcek Film ile birlikte ortak yapımcılığını üstlendiği Dünyanın En Güzel Kokusu, bir aşk ve çocuk özlemi hikayesinin arka planında, günümüz ilişkilerine eleştirel, mizahi, dramatik bir bakış sunuyor.

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği, başrollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu paylaştığı Dünyanın En Güzel Kokusunda aynı zamanda Burak Altay, Esra Ruşan, Nezih Tuncay, Feriha Eyüpoğlu, Açelya Akkoyun gibi güçlü oyuncular rol alıyor. Sevilen ve başarılı müzisyen Mert Tünay’ın müziklerine imza attığı filmin süpervizörlüğünü ise çok izlenen filmlerin yönetmeni Ömer Faruk Sorak üstleniyor.

Dünyanın En Güzel Kokusufilmi aşkın bazen fark edemeyeceğimiz kadar yakınımızda olduğunu anlatırken, arkadaşlığın aşka dönüşüp dönüşemeyeceğini sorguluyor, sorduğu tüm soruların cevabını, yine kendi hikayesi içinde veriyor.

Aşk Bazen Yanıbaşındadır

Aşkın, flörtün, evliliğin tükendiğinde yeni bir ilişki şekli bulunması gerektiğine inanan, ilişkiye doymuş şarkı sözü yazarı bir adam, Hakan (Rıza Kocaoğlu) ve o adamın en iyi arkadaşı, zor zamanlarında hep yanında olan bir kadın, Derya (Tuba Ünsal). Karşılarına kim gelse sığ kalır, ilişki yaşamak ve evliliği düşünmek bile onları zorlar. Öte yandan her ikisi de giderek büyüyen bir çocuk özlemi duymaktadır. Ve bir gün Hakan, ikisinin evlenip bir çocuk yapmalarını teklif eder. Her şey gelenek ve göreneklere uygun olacak, çocuk doğduktan sonra ise bugünün ilişkilerine inanmayan bu iki insan ayrılacak, özlem duydukları tek varlık olan çocuklarını, ayrı yaşayan anne baba gibi büyüteceklerdir. Derya’yı zorlar bu teklif, önce kabul etmez; ancak bir gün ne olduysa gelip bu teklifi kabul ettiğini söyler.

İstanbul ve Amsterdam’da çekilen, post prodüksiyonu eş zamanlı yürütülen Dünyanın En Güzel Kokusunun çekimleri değişik hava koşullarının ve zaman değişimlerinin kullanılabilmesi amacıyla Nisan-Haziran ve Kasım aylarında gerçekleştirildi.

Paramparça”, “Kördüğüm gibi dizilere imza atan yapım şirketi Endemol Shine Türkiye ve G.O.R.A.”, “Sınav”, “Aşk Tesadüfleri Sever”, “8 Saniye gibi yapımlara imza atan Böcek Film’in ilk ortak yapımı olan Dünyanın En Güzel Kokusu 12 Şubat 2016’da sinemalarda!

Etiketler: » » » » » » »
Share
3726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?