logo

Dustin Driggs, Veeam CFO’su Olarak Atandı

Veeam CFO’su Dustin Driggs

Veeam Yazılım, Dustin Driggs’i şirketin CFO’su (Chief Financial Officer) olarak atadığını duyurdu. Driggs, pazar payını artırmaya ve işletmelerin devamlılığını sağlayan sınıfının en iyisi güvenli yedekleme ve hızlı, güvenilir kurtarma çözümleri sunmaya devam eden Veeam’in küresel finans faaliyetlerini yönetecek, strateji ve raporlamadan da sorumlu olacak.

Dustin Driggs Kimdir?

Driggs, çok uluslu büyük şirketlerin başarıyla yapılandırılması ve yönetilmesi gibi konularda 30 yıldan fazla deneyime sahip başarılı bir finans lideri. Veeam’e 16 yılı aşkın süredir çalıştığı Barracuda Networks’ten katılan Driggs, son olarak burada CFO ve Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak finans ve muhasebe birimlerini yönetmişti. Driggs, Barracuda Networks’ten önce ise Cisco Systems ve PwC’de üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştu. Driggs Veeam fidye yazılımları, doğal afetler, insan hataları, kesintiler ya da siber saldırılar gibi beklenmedik durumlarda şirketlerin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor. Bu sayede hızla büyüyen bir pazarda büyük bir fırsat yaratıyor. Böylesine yetenekli ve yenilikçi bir ekibe katıldığım için heyecanlıyım ve Veeam’in küresel başarısına katkıda bulunabilmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Veeam CEO’su Anand Eswaran Dustin Veeam’e büyük bir deneyim, içgörü ve yetkinlik kazandırdı. 5.000’den fazla çalışanımız, 450.000 müşterimiz ve 1 milyar dolardan fazla yıllık yinelenen gelirimizle (ARR) birlikte gelişimimiz ve dönüşümümüz için heyecan verici bir dönemdeyiz; işletmeleri işler halde tutan bir şirket olarak hızla büyüyoruz. Günümüzün dijital dünyasında, tüm ortamlarda verileri proaktif bir şekilde koruyarak ve şirketlerin beklenmedik olaylardan hızla kurtulmalarına yardımcı olarak sunduğumuz katma değer her kuruluş için son derece kritik bir öneme sahip. Dustin, Veeam’deki güçlü yönetim kadrosuna değer katan bir isim ve uzmanlığı ile deneyiminin burada büyük bir etki yaratacağından eminim. Chuck’a Veeam’deki liderliği ve bağlılığı için teşekkür etmek istiyorum. Şirkete çok değerli katkılarda bulundu ve kendisine başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Driggs, başarıyla şirketin finans, strateji ve operasyon fonksiyonlarını yöneten ve 2020’de Insight Partners’a 5 milyar dolarlık satışı tamamladıktan sonra Veeam’den ayrılan Chuck Garner’ın yerine geçiyor. Garner “Veeam’in rekor büyüme kaydettiği ve lider olduğu pazar sayısını artırdığı son dört yılda yönetim ekibimiz ve yatırımcılarımızla birlikte çalışmaktan büyük keyif aldım” dedi.

Etiketler: »
Share
212 Kez Görüntülendi.