logo

Ebru Taşcı Firuzbay, PERYÖN Başkanı Seçildi

PERYÖN Başkanı Ebru Taşcı Firuzbay

Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik etmek’ vizyonuyla 50 yılı aşkın süredir üstlendiği sorumluluk ile işverenlere ve çalışanlara ilham veren PERYÖN’ün (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) 27. Olağan Genel Kurul’u İstanbul’da gerçekleştirildi. Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda PERYÖN’ün 2023-2025 Dönemi Yönetim Kurulu belirlendi.

Genel Kurul’da üyelerin oylarıyla PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanlığı’na bir önceki dönemin Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Ebru Taşcı Firuzbay seçildi. Başkan Yardımcılığı görevlerine ise Gaye Özcan ve Betül Çorbacıoğlu Yaprak seçildiler.

Yeni dönemde PERYÖN Yönetim Kurulu, insan kaynağı yönetiminde değerli isimlerden oluşuyor: Gaye Özcan, Betül Çorbacıoğlu Yaprak, Cenk Akıncılar, Ela Kulunyar, Eylem Özgür, Önder Şenol, Banu Saraçlar, Ayşegül Gürkale, Duygu Erzurumlu Cengiz, Ersin Başyıldız, Önder Korkmaz, Selin Bakaçhan, Şebnem İpekçi.

27. Olağan Genel Kurul’da Yönetim Kurulu’nun yanı sıra, PERYÖN yönetiminde önemli rol üstlenen Denetim Kurulu, Etik Kurulu ve konusunda uzman isimlerden oluşan Danışma Kurulu da belirlendi.

Firuzbay: “Çalışma hayatına ve yeni çalışma modellerinin oluşmasına öncülük edeceğiz”

PERYÖN’ün yeni Başkanı Ebru Taşcı Firuzbay “Geride bıraktığımız dönemde başarılı projelerin hayata geçmesini sağlayan Sevgili Buket Çelebiöven’den devraldığım bayrağı, 27. Dönem yönetimi için seçilen arkadaşlarımla birlikte daha ileriye taşımak için çalışacağız. Yeni dönemde Yönetim Kurulumuzda mevcut projelerimizin sürdürülebilirliğini sağlarken, değişen dünya ile uyumlu şekilde sürekli gelişim ve fırsat eşitliği odağımızla yeni çalışmalarımızı da hayata geçireceğiz. Çalışma hayatına ve yeni çalışma modellerinin oluşmasına öncülük edeceğiz. PERYÖN’ün asıl gücü olan üye ve gönüllülerimizle oluşturduğumuz geniş ağımızı daha da büyüterek, hep birlikte çalışma hayatına yön verecek projeler gerçekleştireceğiz. Ülkemizin bugün ve yarınlarına olan sorumluluğumuzla, deneyimlerimiz ve yenilikçi bakış açımızla birlikte tüm jenerasyonların sesi olarak hep beraber çalışacağız. Üreten, geliştiren ve değer yaratan insan kaynağına dair Türkiye’nin alanında kurulmuş ilk ve en köklü derneği olan PERYÖN’ü bugünlere taşıyan geçmiş dönem başkanlarımıza teşekkür ediyor, yeni dönem Yönetim Kurulu üyelerimize başarılar diliyorum” dedi.

Ebru Taşcı Firuzbay kimdir?

Kariyerine Garanti Bankası’nda Yönetici adayı olarak başlayan Ebru Taşcı Firuzbay, şube, bölge ve genel müdürlük birimlerinde çeşitli sorumluluklar aldı. Ardından Türk Ekonomi Bankası’nda (TEB) Bireysel Bankacılık çatısı altında İşletme Bankacılığı Satış ve Strateji Planlama Yönetimi’nden Sorumlu oldu. Sonrasında sırasıyla, 2011 – 2018 tarihleri arasında BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyeliği, 2018-2021 yılları arasında Alternatif Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Firuzbay, Mayıs 2021’den itibaren METRO Türkiye’de İnsan ve Kültür Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Kariyer hayatı boyunca, insan kaynakları sistemlerinin kurulması, şirket birleşmeleri ve transformasyon süreçlerinin yönetimi, kurum kültürü ve dijitalleşme projelerine liderlik eden Firuzbay, 2017 yılından beri PERYÖN Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır. 26. Dönemde ise Başkan Yardımcılığı’nı yürütmüştür. Firuzbay, aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 3. Dönem Menti’sidir ve yönetim kurullarında, iş yaşamında kadın temsilinin güçlendirilmesi için yürütülen projelerde gönüllü olarak yer almaktadır.

Etiketler: »
Share
325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?