logo

Emerald Azzurra, QTerminals Antalya’ya 2022 Sezonunun İlk Yanaşan Kruvaziyer Gemisi Oldu

Türkiye’nin ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, 2022 sezonunun ilk kruvaziyer gemisine ev sahipliği yaptı. Limana demirleyen Emerald Azzurra, yolcuları ile QTerminals Antalya Limanı’nda karşılandı.

Sezonun ilk kruvaziyer gemisi için limanda plaket ve karşılama töreni düzenlendi. QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, geminin kaptanlarına plaket takdim etti. Gemiden inen yolcular Perge, Aspendos ve Kaleiçi’ni gezdikten sora Antalya sokaklarında alışveriş yaptı. Sonsuzluk havuzu, spa, spor salonu ve geniş teras bulunan lüks gemi Antalya’dan Rodos’a devam etti.

2022’de 35 bin kruvaziyer yolcusu bekleniyor

QTerminals Antalya’da bu yıl rezervasyonlar doğrultusunda 38 kruvaziyer gemisiyle 35 bin yolcu ağırlanması bekleniyor. Modern yolcu terminali ile QTerminals Antalya, toplam 370 metre uzunluğunda iki kruvaziyer iskelesi, bin 830 metrekare yolcu terminali ve kruvaziyer yolcularına hizmet veren 1.000 metrekare bagaj alanına sahiptir. QTerminals Antalya’da yolcu gemilerine kılavuzluk, römorkörcülük, palamar, barınma, güvenlik, temiz su temini ve atık toplama hizmetlerinin yanı sıra bagaj işlemleri de dahil olmak üzere tam terminal hizmetleri sunuluyor.

Etiketler: » »
Share
1745 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?