logo

Emirates Havayolu 16 Milyar Dolar Değerinde Sipariş İçin Sözleşme İmzaladı

Airbus Afrika Ortadoğu Başkanı Mikail Houari, Emirates Havayolu ve Grup’ın Başkanı Ekselans Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum

Emirates Havayolu, Ocak ayında duyurduğu 16 milyar dolar değerindeki 36 adet A380 siparişi için anlaşma imzaladı. Dubai’de gerçekleşen Dünya Hükümetler Zirvesi’ndeki ek çalışmalar kapsamında imzalanan sözleşme, BAE ve Fransa arasındaki güçlü havacılık bağlarını daha da kuvvetlendirmiş oldu. Emirates yeni A380 uçaklarının teslimatına 2020 yılında başlayacak.

Emirates Havayolu Filosunu Güçlendiriyor

Sözleşme, Dubai’deki Dünya Hükümetler Zirvesi’ndeki ek çalışmalar kapsamında, BAE Cumhurbaşkanı Vekili ve Başbakanı ve Dubai Emiri Ekselans Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum ve Fransa Başbakanı Edouard Philippe huzurunda, Emirates Havayolu ve Grup’ın Başkanı Ekselans Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum ve Airbus Afrika Ortadoğu Başkanı Mikail Houari tarafından imzalandı.

Etkinlik sırasında Şeyh Ahmed ve Fransa Başbakanı Edouard Philippe, ayrıca, BAE ve Fransa arasındaki güçlü havacılık bağları ve her iki ülke arasındaki hava hizmetlerinin genişletilmesi hakkında görüştüler. Havayolu şirketinin 101 uçaktan oluşan A380 filosu ve mevcut 41 adet uçak için bekleyen siparişi ile birlikte, Emirates’in, A380 programına olan taahhüdü 178 uçakla, 60 milyar doların üzerine çıkmış oldu.

“A380 üretim hattına istikrar kazandırıyor”

Şeyh Ahmed “Bu sözleşme, A380 programına olan taahhüdümüzün altını çiziyor, A380 üretim hattına istikrar kazandırıyor ve havacılık tedarik zincirinde on binlerce yüksek değerli istihdama destek sağlıyor. Emirates için, A380, müşterilerimiz, operasyonlarımız ve markamıza için vazgeçilmez haline geldi. Hava taşıtlarının ve uçak içi hizmetlerin daha da geliştirilmesi için Airbus’la başka çalışmalar yapmayı iple çekiyoruz” dedi.

A380’e duyulan büyük güven

Airbus Ticari Hava Taşıtları Başkanı ve Operasyon Direktörü Fabrice Brégier “Emirates, Şeyh Ahmed, Tim Clark ve Adel Al-Redha’ya, 21. yüzyılda, hava ile yapılan seyahatleri çok başarılı bir şekilde dönüştürmüş olan A380’e duydukları sürekli güvenden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu son sözleşme de etkileyici büyümelerini destekleyerek, Emirates ile olan değerli ortaklığımızın gücünü, daha fazla ortaya koymaktadır” dedi.

Emirates’in Airbus ile olan ortaklığı, onlarca yıla dayanıyor. Emirates, bugün hizmette olan 101 adet A380 ile dünyadaki açık ara en büyük Airbus A380 işleticisi konumunda.

Bilgi için.

www.emirates.com

Etiketler: » » »
Share
3876 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?