logo

Emirates, Mart Ayında Uçak İçinde Wi-Fi Bağlantısı İle Rekor Kırdı

Emirates, sadece Mart ayı boyunca, uçak içinde 1 milyondan fazla Wi-Fi bağlantısı ile yeni bir rekorun sahibi oldu. Ay boyunca, 1,037,016 Emirates yolcusu, uçuşları sırasında internete bağlandı.

Bağlantılar genellikle mobil cihazlardan yapıldı

Bağlantılar genellikle mobil cihazlardan yapılırken, kullanıcıların %94’ünden fazlası akıllı telefonlarıyla bağlantı sağladı. İOS mobil telefonlardan, Android’e oranla iki kat fazla bağlantı yapılırken, tabletle yapılan bağlantıların oranı %2 olarak gerçekleşti. Diğer bağlantılar ise dizüstü bilgisayarlar ve diğer cihazlarla yapıldı.

Tüm A380, 777-300ER ve 777-200LR de dahil, Emirates filosunun %98’den fazlasında Wi-Fi bağlantı imkânı mevcut. Tüm kabin sınıflarındaki yolcular, 20MB ücretsiz Wi-Fi hizmeti alabiliyor. Emirates Skywards üyeleri, üyelik düzeylerine ve seyahat sınıfına bağlı olarak, First Class ya da Business Class’ta seyahat ederken, ücretsiz Wi-Fi da dahil, özel fırsatlardan yararlanabiliyor. Mart ayında, şirket uçuşlarında, Wi-Fi’a bağlanan yolcuların %94’ten fazlası, ikram niteliğindeki bağlantı imkanından yararlandı ve ücretsiz olarak internete giriş sağladı.

Tek bir yolcu tarafından yapılan en yüksek veri kullanımı, Dubai’den Johannesburg’a olan uçuşunda, uçuş boyunca bağlantı halinde kalıp, 4.9 GB ücretsiz veri kullanan bir Emirates Skywards üyesi tarafından gerçekleştirildi.

Şirket, yolcular tarafından gelen yüksek talep ve beklenti üzerine filosundaki bağlantı çözümlerinin düzeyini yükselterek, bu konuda sürekli yatırım yapıyor. Mart ayında en fazla Wi-Fi bağlantısının gerçekleştiği rota, uçuşta bağlantı halinde olan 6,000’den fazla müşteri ile Dubai’den Los Angeles yönündeki EK215 uçuşları oldu.

Şirket, uçak-içi eğlence ve bağlantı konusunda, inovasyonun öncüsü durumunda. 2008 yılında, uçuşlarında mobil telefonu kullanımına izin veren ve 1992 yılında ise uçaklarındaki her koltuğunda TV ekranı hizmeti veren ilk havayolu şirketi oldu. Günümüzde ise havayolu, göklerdeki en kapsamlı ve son teknoloji ürünü eğlence ve bağlantı hizmetlerinden birini yolcularına sunuyor. Emirates’in ödüllü uçuş-içi eğlence sistemi olan ice, artık dünyanın her yerinden 700’ün üzerinde film de dahil, 3,500’e varan kanal ile eğlence imkânı sağlıyor. Bu eşsiz çeşitlilikteki içerik, artmaya devam edecek ve şirket müşterilerine daha da fazla seçim imkânı sunacak.

www.emirates.com

Etiketler: Emirates » Wi-Fi
Share
5377 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?