logo

Engellilere İstihdam ve Kariyerde Fırsat Eşitliği: engelsizkariyer.com

mh_engelsiz_kariyer

Sabancı Vakfı’nın Fark Yaratanlar Programı, altıncı sezonunda da toplumsal sorunlara çözüm üreten “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlatmaya devam ediyor. Yapılan çalışmaların kısa videolarının hazırlanarak internet ortamında paylaşılmasına dayanan Fark Yaratanlar Programı, çalışmaların izleyenlere ilham vermesini, bu sayede toplumsal gelişmeye aktif katılımı artırmayı amaçlıyor. Bu sezonun yedinci fark yaratanı Mehmet Kızıltaş’ın kurduğu www.engelsizkariyer.com oldu.

“İş dünyasında engellilere istihdam ve kariyerde fırsat eşitliği” düşüncesinden hareketle kurulan www.engelsizkariyer.com, iş arayan engelliler ile engelli çalışan arayan işverenlerin internet ortamında buluştukları Türkiye’nin ilk engelli kariyer ve insan kaynakları portalı olma özelliğini taşıyor. Sistem, engellilerin iş dünyasında daha vasıflı bireyler olmasına öncülük etmeyi amaçlıyor. www.engelsizkariyer.com’da iş fırsatları, online eğitimler, proje ve etkinlikler, kariyer söyleşileri ve geniş bir bilgi bankası bulunuyor.

İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmette Dünya Birincisi

Sektörde yarattığı inovatif değer ve sosyal fayda ile birçok ödüle layık görülen www.engelsizkariyer.com, 2012 yılında gerçekleştirilen Ten Outstanding Young Person (TOYP) yarışmasında İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet kategorisinde birinciliği Türkiye’ye kazandırdı ve 2013 yılında dünya ödülleri sıralamasında Türkiye’yi temsil etti. 150 proje arasında yapılan oylama sonrasında aynı kategoride dünya birinciliğine, genel oylamada ise dünya ikinciliğine layık görüldü.

Engelsiz Kariyer, engellilerin doğru anlaşılması ve istihdamına engel olan önyargıların kırılması için de çalışmalar yürütüyor. Eğitim ve sertifika programları aracılığıyla işverenleri engelli istihdamına teşvik etmeyi ve engellilerin iş dünyasında yaşadıkları ya da yaşayacakları problemleri ortadan kaldıracak, kaliteli işgücü piyasası oluşumuna katkı sağlayacak gerçek çözümler üretmeyi hedefliyor.

Engelsizkariyer.com’da özgeçmişlerini oluşturan kişiler kariyerlerini profesyonel olarak yönetme şansı elde ediyor. İŞKUR Özel İstihdam Bürosu lisansı ile faaliyet gösteren web sitesinin veri tabanında 7.000 engelliye ait özgeçmiş yer alıyor.

www.engelsizkariyer.com’un fark yaratan hikâyesi 23 Ocak 2015 tarihinden itibaren www.farkyaratanlar.org ve www.sabancivakfi.org internet sitelerinin yanı sıra Facebook, Twitter ve Youtube’da yayınlanıyor.

Etiketler: » » » » »
Share
2064 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?