logo

Etihad Airways ve IBM Arasında 700 Milyon Dolarlık İşbirliği

mh_etihad_airways_ibm

Soldan sağa: IBM Global Teknoloji Hizmetleri Başkan Yardımcısı Martin Jetter, Senior Vice President, Etihad Airways Kurumsal ve Uluslararası İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Hareb Al Muhairy ve Etihad Airways Bilişim ve Teknoloji Kurulu Başkanı Robert Webb

Etihad Airways ve IBM 700 milyon Dolar değerinde 10 yıllık bir anlaşmaya imza attı. Etihad Airways’in en önemli stratejik işbirliklerinden biri olan bu anlaşma ile Etihad’ın ortak uçuş gerçekleştirdiği tüm havayolları ve grup şirketleri bulut bazlı son teknoloji ve hizmetlerden yararlanabilecek.

IBM’in sağlayacağı hizmetler ile konuk deneyimini geliştirerek dünya standartlarında altyapı ile verimliliği arttıracak anlaşma kapsamında, Ortadoğu’nun en gelişmiş teknoloji tesislerinden biri olacak olan Abu Dabi’de kurulacak olan bulut bilgi merkezi IBM tarafından yönetilecek. Etihad Airways’in mevcut bilgi merkezi, bilgi teknolojileri alt yapısı, uygulamaları ve güvenlik operasyonları da bu yeni merkeze taşınacak. Bu yaklaşım, iş sürekliliği sağlamanın yanı sıra havayolunun bilgi teknolojileri kaynaklarını daha verimli yönetme ve ölçme imkânı sağlayacak. Anlaşmanın bir parçası olarak, yaklaşık 100 Etihad Airways bilişim teknolojisi çalışanı IBM’e geçiş yaparak bilgi teknolojileri alanındaki deneyimlerini geliştirme fırsatına sahip olacak.

IBM ve Etihad Airways, IBM’in global araştırma kapasitesini ve Etihad’ın sektördeki uzmanlığını kullanarak daha fazla kişiselleştirilmiş seyahat çözümleri geliştirmek amacıyla Abu Dabi’de ortak bir teknoloji ve inovasyon kurulu oluşturacak. Kurul, sunacağı yeni teknolojiler ile Etihad Airways ve konuklarının yanı sıra Abu Dabi için de değer üretmeye odaklanacak.

www.etihad.com

Etiketler: »
Share
1134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?