logo

Fcase, Telefonica’dan Yatırım Aldı

fcase CEO’su Emre Sayın

Telefónica’nın siber güvenlik, dolandırıcılık ve kimlik girişimlerine yönelik yatırım şirketi Telefónica Tech Ventures, fcase‘e ilişkin yeni yatırımını duyurdu. Telefónica’nın küresel açık inovasyon merkezi olan Wayra UK tarafından tüm yatırım operasyonları ve süreci bizzat tek elden yönetildi.

Wayra UK Ülke Müdürü Bruno Moraesfcase’e yaptığımız yatırım, Wayra’nın siber güvenlik alanındaki varlığını güçlendirecek ve böylesine yenilikçi ve gelişmiş bir çözüme kurum olarak katılmaktan dolayı memnuniyet duyduk. Önümüzdeki dönemde de geliştirmeye ve gelişime odaklanan bu önemli iş birliğimiz fcase’in pazarda daha da yüksek büyüme oranlarına erişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Portföyümüzün bir parçası olan Telefonica Tech Ventures ile siber güvenlik alanında yenilikçi çözümlere dair keşif yapmak ve yatırımlarımızı geliştirmek için yakın çalışma içerisinde bulunacağız” dedi. fcase ile ilgili detaylı bilgiler veren Moraes “fcase, finans kuruluşlarının Fraud Operasyon Merkezlerinin “Kaynaklarını”, “Verilerini” ve “Dolandırıcılık Tespit Sistemlerini” tek merkezde toplayan tümleşik bir Orkestrasyon, Otomasyon ve Müdahale teknolojisi. “Fraud orkestrasyonu” olarak nitelendirilen bu teknoloji ile finans kuruluşlarının işlem ve dolandırıcılık tespit sistemlerine ait verilerinin tek bir risk sisteminde birleştirilmesi ve yönetilmesi sağlanmaktadır” dedi.

Yatırım aldıktan sonra, fcase Telefónica’nın siber güvenlik şirketi olan ve yine Telefónica Tech holdinginin bir parçası ElevenPaths ile iş ortaklığı kurarak, yakın çalışmaya başladı.

Telefonica Ventures Direktörü Guenia Gawendo Devo, Nozomi veya Smart Protection gibi diğer seçkin şirketlerimizin yanı sıra, Telefónica Tech Ventures portföyüne fcase’i dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Siber güvenlik girişimlerine yapılan yatırım son birkaç yılda iki kat arttı. Yatırımlarımızı bu dikeyde odaklamamızın çok büyük bir değeri olduğunu görüyoruz. fcase’e yatırım yapmak, ekonomik kaynakları tahsis etme taahhüdümüzün ve TEF ağımız aracılığıyla siber güvenlik alanındaki gelecek vaat eden girişimlere ayrıcalıklı kurumsal desteğimizin mükemmel bir örneğidir” dedi.

fcase CEO’su Emre Sayın Birçok bankada Fraud operasyon maliyetleri, fraud tespit ve engelleme maliyetlerinin çok üzerine çıkmış durumda. Fcase, bankaların fraud operasyon maliyetlerini 50% oranında azaltan bir teknoloji. Telefonica ile sürmekte olan iş ortalığımızın yatırıma dönüşmüş olması ve bu vesile ile yönetim kurulumuzda yer almaları heyecan verici. Fcase Türkiye’deki Ar-Ge merkezimizde geliştirilen bir yazılım, 2020 yılında Fcase teknolojisinin Gartner radarına girmesi le birlikte birçok ülkede proje fırsatları yakaladık. Telefonica ekibi ile çok uyumlu çalışıyoruz ve bize sağladıkları kaynaklar ile kısa sürede birlikte büyük bir katma değer yaratacağımıza inanıyorum” dedi.

Daha fazla bilgi için:

https://fcase.io

https://techventures.telefonica.com

Etiketler: » » » » » »
Share
1561 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?