logo

Figopara ve eLogo Stratejik İşbirliği Yapıyor

Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar

Firmaların işletme sermayesini genişletmek ve tedarikçi finansmanına aracılık etmek amacıyla kurulan FinTech girişimi Figopara, Türkiye’nin özel entegratörü eLogo ile stratejik iş ortaklığına gitti. eLogo kullanan işletmeler Figopara aracılığıyla ihtiyaç duydukları finansmana özel oranlarla kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Bu işbirliği sayesinde ilk çeyrekte 50 binden fazla tedarikçinin 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık edilmesi hedefleniyor.

İş Ortaklığı İle Hedef 1,5 Milyar TL’lik Finansmana Aracılık Etmek

eLogo kullanıcılarının finansman ihtiyacına kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde aracılık etmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar “Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde KOBİ’lerin ve şirketlerin finansmana erişimi en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıktı. Biz de bu dönemde binin üzerinde KOBİ ve şirketin 1,5 milyar TL’lik finansmanına aracılık ettik. 2021 yılında ise 3 milyar TL’ye ulaşmasını hedefliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz stratejik iş birliklerini de çok önemsiyoruz. İşletmelerin dijital dönüşüm süreçlerini yöneten eLogo ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle KOBİ’lere finansmana kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmaları için platform sağlıyoruz. İş ortağımız on üç banka ile kullanıcılarımıza en iyi oranları sağlıyoruz. Seçilen banka teklifiyle tahsilat hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken, tüm başvuru sürecinin dijital olarak yapılması işlemlerin daha da hızlı sonuçlanmasını sağlıyor. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile 2021 yılının ilk çeyreğinde 50 binden fazla tedarikçinin toplam 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık etmeyi hedefliyoruz” dedi.

“İşletmelerin Nakit Akışlarını İyileştirecek Finansal İş Köprüleri Kuruyoruz”

Figopara ile işbirliğini değerlendiren eLogo Genel Müdürü Başak Kural “eLogo olarak özel entegratörlük hizmetlerimizle birlikte pazarda ihtiyaç duyulan finansal e-servis çözümlerimiz ve açık bankacılık hizmetlerimiz ile müşterilerimizin iş süreçlerini dijitalleştiriyoruz. İşletmeler pandemiyle beraber bazı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Özellikle nakit akışı listenin başında diyebiliriz. Bu bağlamda pandemi sürecinde işletmelerin nakit akışlarını iyileştirecek çözüm ve entegrasyonları da önceliklendirdik. Gerçekleştirdiğimiz Figopara iş birliğimiz ile amacımız müşterilerin nakit akışlarını iyileştirebilecek finansal kaynaklara hızlı ve en az eforla erişmesini sağlamak. eLogo olarak son dönemde birçok yeniliğin yaşandığı finansal e-servisler alanında müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve verimliliklerini artıracak yenilikçi servisler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
1282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?