logo

Filipinler Türkiye’deki Bağlarını Güçlendirmeyi Hedefliyor

mh_filipinler_turizm_bakanligi

Uzakdoğu’nun egzotik ve keşfedilmeye değer adalar ülkesi Filipinler, Türkiye’ye açılmak istiyor. Filipinler Turizm Bakanlığı ile birlikte ilk kez Türkiye’de bir etkinlik düzenleyen eşsiz adalar ülkesi Filipinler, bağları daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

29 Ocak  2016 tarihinde İstanbul Four Seasons Hotel’de akşam yemeği organize eden Filipinler Turizm Bakanlığı, bu özel gecede Türkiye’den önemli seyahat acentaları ile birlikte biraraya geldi. Filipinler Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez’in, Filipinler Turizm Müsteşarı Benito C. Bengzon Jr’ın, Direktör Verna Buensuceso’nun ve Türkiye’deki Filipinler Turizminin Gelişmesinden Sorumlusu Francisco M. Lardizabal’ın aynı zamanda Filipinli tur operatörlerinin ve otellerinin de bulunduğu gecede Benito C. Bengzon Jr “Asya’daki partnerimiz Türkiye olduğu için mutluyuz, bu akşam İstanbul’da büyük bir beraberlik kurulacak” dedi. Turizm Direktörü Verna Buensuceso ise “Türkiye’de olmaktan dolayı çok heyecanlıyım, bu yüzden burada olan herkese teşekkür ederim. Filipinler, eğlenceyi bulabileceğiniz bir ülkedir” dedi.

Bu sene 20.si organize edilen EMİTT Fuarı’na da ilk kez katılan Filipinler, hem kendi ülkelerini tanıtmak hem de Filipinler’in eşsiz egzotik güzelliğini Türkiye’ye anlatmak hedefindeler. Özellikle THY, Filipin uçuşlarında Ekim 2015 itibarıyla Filipinler’in başkenti Manila’ya haftada 3 non-stop uçuş koyması ile birlikte, Filipinler’in Türkiye pazarını seçmesinde önemli bir rol oynadı.

Birçok seyahat acentasının ve basın mensuplarının katıldığı gecede Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile Filipin Tur Operatörleri Birliği arasında turizm alanında her türlü işbirliği anlaşması imzalandı. Ayrıca, Filipinli barmenin şovu ve beatbox gösterisi geceye damgasını vurdu. EMİTT’te de ilk kez bulunan ve Türkiye’de ilk kez bir etkinlik düzenleyen Filipinler Turizm Bakanlığı gelişen Türkiye – Filipinler ilişkileriyle birlikte, Türk seyahatçilerini ülkelerine çekmeyi amaçladıklarını belirtti.

Filipinler Hakkında: Resmi adı Filipinler Cumhuriyeti olan ve Pasifik Okyanusu’nun batısındaki coğrafyada konumlanan bir Güneydoğu Asya devletidir. Ülke irili ufaklı 7.000’i aşkın adadan oluşur. Ülkenin başkenti Manila iken, en kalabalık şehri Quezon City’tir. Bu iki kent de Büyükşehir Manila yönetimsel birimine bağlıdır. Ancak ülkeyi oluşturan üç ana coğrafi kara parçası vardır. Bunlar Luzon, Visayas ve Mindanao’dur.

Filipinler doğal kaynak bakımından çok zengin bir ülkedir. Ayrıca dünyadaki biyolojik çeşitliliğin en fazla olduğu yerlerden bir tanesidir. Ormanları, büyük ve balta girmemiştir.

Yaklaşık 100 milyonluk nüfusu ile Filipinler, dünyanın en yüksek nüfuslu 8. ülkesidir. Resmi dilleri Filipince ve İngilizce’dir. Bölgesel dil olarak Arapça ve İspanyolca kullanılır.

Filipinler ismi, İspanya Kralı’ı II. Felipe’nin onuruna verilmiştir.

Etiketler: » » » » » »
Share
3778 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?