logo

26 Şubat 2018

Ford Snowboard Dünya Kupası Erciyes’te Başlıyor

Ford Snowboard Dünya Kupası için tüm hazırlıklar tamamlandı. Organizasyon Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş. tarafından ve Ford Türkiye’nin destekleriyle Erciyes’te bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek

Ford Snowboard Dünya Kupası 19 Ülkeden 120 Sporcu Ağırlayacak

Müsabaka için Erciyes Kayak Merkezi Develi Kapı’da konumlu 2700 Metre rakımlı pistte, 19 ülkeden 120 snowboard sporcusu mücadele edecek. Yarış sırasında global kış sporları alanında uzman 350 kişilik ekip görev yapacak.

40 farklı ülkede Canlı Yayınlanacak

Dünya genelinde 9 global network üzerinden Çin’e, Kore’ye, Japonya’ya, Rusya’dan Avrupa’ya, Amerika’dan İngiltere’ye olmak üzere tüm dünya genelinde 40 farklı ülkede ve NTV Spor üzerinden canlı yayınlanarak.  Ekranlarda Erciyes-Kayseri Tur olarak yaklaşık 3 milyar kişiye ulaşacak. Müsabakaları, on binlerce kış sporları tutkunu ise yerinde izleyecek.

Final Etabı, 3 Mart 2018’de!

İtalya’nın en gözde kayak merkezleri Carezza ve Cortina; global çapta yarışların düzenlendiği Rogla (Slovenya), Bansko (Bulgaristan), Avusturya Alp’lerinin zirvelerinden biri olan Lackenhof gibi dünyaca ünlü kayak merkezlerinde gerçekleşen bu dev organizasyonun final etabı, 3 Mart 2018’de ülkemizin en gelişmiş kış sporları ve turizm üssü Erciyes Kayak Merkezi’nde düzenlenecek.

Özel Hazırlanmış Pist

19 ülkeden dünyanın en iyi 120 snowboard sporcusunun kıyasıya mücadele edeceği yarışma, şu an 210cm kar kalınlığına sahip özel hazırlanmış pistte gerçekleşecek. Erciyes’te 2018 şampiyonunun belirleneceği ve Kristal Küre’nin sahibini bulacağı etkinlik, yerli yabancı birçok misafiri ağırlayacak.

Salt bir sportif organizasyon olmanın üzerinde bir bakış açısı ile tasarlanan Dünya Kupası, ülkenin her yanından Erciyes’e gelen bireylere ilham veren; kış sporlarının ülkemizde ve dünya genelinde geldiği noktayı kanıtlayan bir değer taşıyor.

İzleyicilere Sürprizler Var

Ford Türkiye’nin isim sahipliğini aldığı FORD Snowboard Dünya Kupası, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde her sene bir önceki seneden daha fazla kendini geliştiriyor.  İzleyiciye sürprizler sunan, farklı deneyimler yaşatan sürdürülebilir bakış açısı ile hayata geçen bir etkinlik olma özelliği taşıyor.

Kayseri’yi Uluslararası Arenada Tanıtacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik konuyla ilgili olarak,  Snowboard Dünya Kupası’nı Türkiye’yi ve Kayseri Erciyes’i uluslararası arenada layıkıyla tanıtmak için en önemli fırsatlardan biri olarak görüyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak 10 yıldır Erciyes’imize hem altyapı hem de istihdam anlamında ciddi yatırımlar yaptık ve bunların meyvelerini almaya almaya başladık. Bu anlamda bölge otellerimiz de bize tam destek vererek bugünkü başarımıza katkı sağladılar” dedi.

3. Kez Ev Sahipliği

Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı ise “Olimpiyatlardan sonra böylesine büyük ve önemli bir organizasyonun ülkemizde Erciyes’te yapılıyor olmasının Türkiye’nin kış sporları potansiyelini dünyaya duyurmak adına muhteşem bir fırsat. Erciyes’in uluslararası standartlarda güvenlik ve lift sistemi ile donatılmış Alpler standardında 102 km uzunluğunda 34 farklı pistleri, konaklama ve ulaşım imkanlarının kolaylığı, üst düzey eğitimli ve tecrübeli ekibimiz gibi titizlikle üzerinde durduğumuz konular bizi Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından sürekli tercih sebebi yapıyor. Dünya Kupası gibi sportif faaliyetler Erciyes’i kış sporlarında global çapta yer edinmesini sağlıyor. Geçtiğimiz yıl Eurosport ve 9 global yayın kuruluşu tarafından 35 farklı ülkede canlı olarak yayınlanarak yaklaşık 2,5 milyar kişiye ulaşan organizasyonu, 17.000 kişi yerinde izlemişti. Önümüzdeki ay bu organizasyon vesilesiyle minimum 22.000 ziyaretçi ağırlayacağımızı ön görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Global Yarış Organizasyonunun Özel Kurallarına Uygun

Playmaker Sports & Entertainment Ajans Başkanı Kerem Mutlu, güvenlik, beslenme, sağlık ve konaklama gibi tüm detayların, global yarış organizasyonunun özel kurallarına uygun şekilde hazırlandığını belirtti. Tüm hazırlıkların 2 ay öncesinden tamamlandığını söyleyen Mutlu, ajans olarak Erciyes’in vizyoner kimliği ile örtüşen sportif yaşam stili organizasyonları hayata geçirdiklerini ve sadece sporcuların değil, izleyici kitlenin de organizasyondan en büyük keyfi almalarını önemsediklerini belirtti.

Gün Boyu Sürpriz Aktiviteler

Yarışma gün boyu sürecek. Etkinlikte POWER FM DJ performansları, Ford Dreift Extree şov, Ford Türkiye’nin saha aktiviteleri olacak. Ayrıca sürprizlerle dolu yarışmalara da hazır olun.

Share
1306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?