logo

GameX 2014 Fuarı Açıldı

mh_gamex_acilis

GameX 2014 Fuarı, 4 Aralık 2014 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açtı. 7 Aralık’a kadar sürecek Fuar, dünyanın önemli oyun şirketlerinin yepyeni oyunlarını ve son teknolojilerini ilk kez gün yüzüne çıkarmalarına sahne olacak.

Onlarca teknoloji ve oyun firmasının katıldığı etkinlikte açılış programı birbirinden zengin içerikli konuşmalara sahne oldu. Saat 11:30’da başlayan etkinliğin ilk gününde Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, Oyunder Başkanı Tansu Kendirli, Crytek Türkiye Ülke Müdürü Serhat Bekdemir, ESL Güneydoğu Avrupa Müdürü Martin Kadimov, Oasis Global CFO’su Tim Luo, Turkcell Superonline Genel Müdür Yardımcısı Meltem Şahin, Turkcell Genç Segment Direktörü Bahar Uçanlar ve MediaSaturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan oyun dünyasına ilişkin son gelişmeleri ve oyun severleri bekleyen en yeni teknolojileri anlattılar.
Fuarın ilk gününde oyun yapımcılarını, yayıncılarını ve en iyi oyunları ödüllendirme amacıyla düzenlenen “GameX Oyun Ödülleri” sahiplerini buldu.

– En İyi Yerli Oyun

Mount and Blade

– En İyi Bağımsız Oyun

Mine Craft

– En İyi Oyun Yapımcısı

Electronic Arts

– En İyi Oyun Yayıncısı

Mynet

– En İyi Oyun Müziği

Assasin’s Creed Unity

– En İyi FPS Oyunu

Wolfteam

– En İyi MMORPG Oyunu

World of Warcraft

– En İyi Web Tabanlı Oyun

Dark Orbit

– En İyi Free to Play Oyun

Goley

– En İyi Mobil Oyun

Railroad Gangs

– En İyi Canlı Yayıncı

zeoNNN

olmak üzere toplamda 11 dalda verilen ödüller yapılan törenle kazananlara takdim edildi.

GameX 2014, dünyanın en önemli e-spor etkinliklerinden biri olarak gösterilen ESL Turnuvasına da ev sahipliği yapıyor. ESLGameX Şampiyonası çetin mücadelelere sahne olan turnuvaya gençler yoğun ilgi gösteriyor.

Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel “Bu yıl 9. Kez gerçekleştirdiğimiz GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı’na katılımcıların gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Fuarın ziyaretçilerini birçok sürpriz bekliyor. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük ödüllü DotA 2 ve Hearthstone Turnuvası ESLGameX, ESL Türkiye ve GameX ortaklığında gerçekleştirilecek. Ayrıca ASUS ve Crytek’in 4K oyun deneyimi ilk defa GameX’te sergilenecek. Bunlara ek olarak ziyaretçiler Vestel’in 4K teknolojisini tecrübe edebilecek. Joy Game, NTT Game ve Oasis Game gibi global oyun firmaları yeni oyunlarının lansmanlarını GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı’nda gerçekleştirecek.  Her yaştan oyun tutkunu bu fuarda dolu dolu, eğlenceli saatler geçirecek. Herkesi bekliyoruz” dedi.

 www.gamex.com.tr 

Etiketler: » »
Share
2398 Kez Görüntülendi.