logo

Gastro Akademi ve Ayvansaray Üniversitesi Arasında İşbirliği

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haydar Özpınar

Gastronomi Turizmi Derneği öncülüğünde kurulan Gastro Akademi, Ayvansaray Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Her biri kendi alanında uzman ve usta şefler tarafından verilecek Gastro Akademi eğitimlerinde Türk ve dünya mutfaklarının incelikleri ve püf noktaları uygulamalı olarak anlatılacak. Kahve yapmanın ve sunmanın hünerlerini sergileyen Barista ve servis elemanı kalitesini artırmayı hedefleyen programlar, günübirlik kısa eğitimlerin dışında 40’ar saatten oluşuyor.

Marka Kentler Yaratılması İçin Gastronomik Eğitimler

Gastro Akademi eğitimleri, hızla büyüyen Ev Dışı Yiyecek ve İçecek Sektörü’nün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman sıkıntısını gidermeyi, eleman kalitesini yükseltmeyi, gastronomic Marka kentler yaratılması için Gastronomik eğitimlere başlıyor. Bu eğitimler, İtalyan, Meksika, Peru, Özbekistan ve Uzak Doğu gibi dünyanın önemli mutfaklarını da tanımak isteyen mutfak meraklılarını bir kıyas ve karşılaştırma yapabilmeleri için bilgilendirmeyi amaçlıyor. Uygulamalı olarak yapılacak eğitimleri başarıyla bitirenlerin sertifikaları da Ayvansaray Üniversitesi tarafından verilecek.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haydar Özpınar; GTD ile sektörde çok önemli işbirlikleri ile çıtayı yükselteceklerini, eğitimin Gastronomi Sektörü’nde en önemli konu olduğunu belirtti. Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe ise Ayvansaray Üniversitesi eğitim kadrosuna güvendiklerini birlikte uluslararası işlere imza atacaklarını aktardı.

Eğitimler ile ilgili bir konuşma yapan Gastro Akademi Başkanı Dr. Mesut İnan, Ayvansaray Üniversitesi’ne teşekkür ederek, birlikte hayata geçirdikleri bu programın sektörün ihtiyaçlarını ve artan ilgiyi karşılaması bakımından bir “ilk” olduğuna dikkat çekti. İnan “Eğitim ve proje çalışmalarımızla turizm sektöründeki meslektaşlarımızı günümüz teknolojileriyle de buluşturarak gelecek yıllara yatırımlar yapılmasını sağlamak durumundayız. Eğitim ve proje çalışmaları yardımıyla bu çağı, tüm sektör temsilcilerimizle birlikte hem eğlenerek hem de öğrenerek yakalama olanağı sağlayacağımıza inanıyorum. Bunu da ancak lezzet mirasımıza, bilime ve gastronomiye gönül verenlerin desteği ile başarabiliriz” dedi.

www.gastronomiturizmidernegi.com.tr

Etiketler: » » » » »
Share
1936 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?