logo

Gastro Talks Programının İlk Konuğu Saffet Emre Tonguç Oldu

Türkiye Gastronomi Turizmi Derneği’nin Hilton Bosphorus’da düzenlediği Gastro Talks programının ilk konuğu Saffet Emre Tonguç oldu. 
Programa İstanbul Vali yardımcısı Hülya Kaya, Türsab Gastronomi İhtisas Başkanı Ömer Kartın, Müsiad Kahramanmaraş Başkanı ve Alpedo Dondurmaları sahibi Sami Kervancıoğlu, Tüsiad’dan Seda Mızraklı Ferik ve Turizm ve Gastronomi önemli temsilciler katıldılar. Serda Büyükoyuncu programda deneyimleri konusunda Saffet Emre ile birlikte deneyimlerini aktardı.
 
Gastrotalks ‘’Kanaat önderleri Konuşuyor’’ temalı etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Türkiye’nin Gastronomi alanında bulunduğu konum ve gelişmesi için gerekli olan  stratejik planlar masaya yatırıldı. Gastronomi Turizmi’nin gelişmesi için milli değerlerimize sahip çıkmanın ve gereken ilgiyi göstermenin öneminden bahsedildi. Bu kapsamda müze, restoran ve otellerin bir bütün olarak görülmesinin önemli olduğu, UNESCO tarafından seçilen  kentlerimizin Gaziantep ve Hatay ile sınırlı kalmaması ,ülkemizin diğer Gastronomik ve kültürel marka kentlerimizi de hepimizin keşfetmesi ve ardından belediyelerin  gerekli yatırımların yapılması gerektiği konuşuldu.
 
Saffet Emre Tonguç: Gastronomi ve turizm olayının gelişmesi için alanın her mecrasında ki insanlar elini taşın altına koymalı. Artık Anadolu’da güzel yemekler restoranlarda değil evler de yapılıyor. Müzeler katma değer sağlıyor ülkemizde İtalya’da bulunandan daha fazla roma dönemine ait eserler var dedi.
 
Gastronomi Turizmi Derneği ev sahipliğinde gerçekleşene gecede Başkan Gürkan Boztepe tüm konuklarını kapıda tek tek karşıladı.
 
Hilton Bosphorus Hotel’in konuklarına özel bir menü sunması ve hizmet kalitesi dikkatlerden kaçmadı.
 
İstanbul Vali yardımcısı Hülya Kaya, organizasyon için Gastronomi Turizmi Derneği başkanını tebrik etti ve her konuda yanlarında olduğunu belirtti.
 
Türsab Gastronomi İhtisas komite Başkanı Ömer Kartın, ülkemizin  gastronomik değerlerini ön plana çıkartmak için Gastro-tren projesi ve GTD işbirliklerini aktardı.
 
Kahramanmaraş Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Sami Kervancıoğlu, Kahramanmaraş’ın 800 çeşit yemeğinden ve kültüründen bahsetti.
 
Dernek Başkanı Gürkan Boztepe ise Gastronomi Turizmine Değer Katanlar gecesine katılamayan Saffet Emre Tonguç’a ödülünü takdim etti.
 
Oldukça samimi geçen toplantı yemeği sonrası Saffet Emre Tonguç sevenlerine imzalı kitabını takdim etti.

Etiketler: » »
Share
3466 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?