logo

Gelecek Nesil Yeşil Veri Merkezi: ZEGO

mh_zte_verimerkezi_zego

ZTE, dünya çapındaki müşterilerinin toplam sahip olma maliyetlerini düşürecek ve internet veri merkezi (IDC) verimliliğini artıracak olan gelecek nesil yeşil veri merkezi ZEGO’yu tanıttı.

Önceden tasarlanmış, montajı tamamlanmış, entegre ve test edilmiş bir IDC altyapı sistemi olan ve birçok senaryoya uygulanabilen ZEGO, standart tak-çalıştır modüller halinde bir veri merkezi tesisine teslim edilebiliyor. Güç kaynağı ve soğutma sistemlerinin de modüler olarak kurulabilmesi sayesinde maliyetleri de büyük ölçüde azaltıyor. Geleneksel IDC güç kaynaklarıyla kıyaslandığında ZEGO’nun standartlaştırılmış, prefabrik ve entegre IDC güç kaynağı ve soğutma modülleri dağıtım süresini %60, ön maliyetleri de %13 oranında azaltıyor.

Gerektiği gibi yapılmayan planlama ekstra güç tüketimine neden olabiliyor. Örneğin, BT yükü fazla tahmin edildiğinde, BT cihazları aşamalı olarak dağıtıldığında ve bir fazda gerekenden daha büyük bir ölçekte çalıştırıldıklarında, güç kaynağı ve soğutma sistemleri maksimum yük altında kalabiliyor. Bu gibi durumlarda, BT cihazlarının ekstra cihazlarla soğutulması gerekebiliyor, çünkü soğutma sistemi uygun şekilde tasarlanmamıştır. Modüler bir tasarımla müşteriler, altyapıda büyük ölçekli bir tasarımdan kaynaklanan gereksiz harcamaları ortadan kaldırarak, bu maliyetleri en aza indirebiliyorlar. Bu nedenle ZEGO’nun genişletilebilir tasarımı IDC’lerin daha verimli çalışmasını ve düşük maliyetli olmalarını sağlıyor.

IDC sektörüne 2012 yılında giren ZTE, veri merkezi çözümleriyle bugüne kadar dünya genelinde 200’den fazla müşteriye aktarılan hizmetler kapsamında oldukça olumlu geri dönüşler sağladı.

www.zte.com.tr

Etiketler: » »
Share
962 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?