logo

G&G Sanat Merkezi, Devrim Erbil Sergisi İle Açıldı

Ressam Güher Elçiçek tarafından açılan G&G Sanat Merkezi, ilk açılış sergisini,  Türk resminin en önemli temsilcilerinden olan Devrim Erbil’in ‘Çeşitlemeler’ sergisi ile yaptı. 1 Ekim 2021 tarihinde özel davetlilerin ve medya mensuplarının katılımıyla gerçekleşen bir kokteyl ile açılışı yapılan sergide sanatseverler, sanatçının çeşitli dönemlerine ait pentür, baskı ve halı eserlerinden oluşan geniş bir seçkiyi izlediler.

Anadolu yakasında Çiftehavuzlar’ da Beyaz Köşk’de faaliyete başlayan G&G Sanat Merkezi, yıl boyunca sergiler, seminerler, workshoplar, söyleşiler ve kurslarla sanatseverlere ve genç yeteneklere kapılarını açacak. Merkez, Türk ve dünya sanatının önemli isimleri ile gerçekleştirilecek sergilerin yanısıra, resim, seramik, gravür atölyeleri ile birlikte sanatseverlerin hizmetine açılmış olacak.  Bünyesinde nitelikli eserleri barındıracak ve bunları sanatseverlere ulaştıracak.

Sanatseverler Beyaz Köşk’ün her katında farklı disiplinlerle buluşarak, yüzyıllık çam ağaçları bulunan bahçesinde rahatlıkla kahvelerini yudumlarken, sanatçılarla sohbet olanağı bulacak, isterlerse çeşitli kurslara da katılabilecekler.

Küratörlüğünü Ressam Ahmet Özel’in yaptığı, G&G Sanat Merkezi’nde düzenlenen Devrim Erbil’ in “Çeşitlemeler” sergisi 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında her gün 11:00 -18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Etiketler: » » »
Share
516 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?