logo

Givin, İlk Yılında 500 Bin TL Bağış Potansiyeli Yarattı

Givin, uygulama mağazalarına geçtiğimiz yıl hızlı bir giriş yaptı. Kişilerin ve markaların her türlü ürün ve hizmetin satış gelirini sivil toplum kuruluşları için bağışa dönüştürmelerini sağlayan, tüm alışveriş gelirlerinin sivil toplum kuruluşlarına aktarıldığı uygulama, ilk senesini 500 bin TL’lik bağış potansiyeli yaratarak tamamladı. “Alışverişin en “iyi” hali” olarak tanıtılan uygulamada kullanıcılar ve markalar bir yıl içerisinde toplam 500 bin liralık kullanılmayan eşya, ürün ve hizmeti geliri bağışlanmak üzere Givin’de satışa çıkardı. Uygulamada geliri bağışlanmak üzere satışa çıkarılan bu ürün ve hizmetlerden de TOG, Tohum Otizm Vakfı, KAÇUV, TOÇEV, TEGV, Koruncuk Vakfı ve HAÇİKO için toplam 100 bin TL’lik bağış işlemi gerçekleşti.

Duyarlı markalar da durmuyor, destek oluyor

Uygulamada artık markaların ürünlerini de uygun bağış tutarlarına bulabilmek mümkün. Kişiden kişiye bağış karşılığında eşya alışverişi ile başladığı yolculuğunda duyarlı markaları da dahil ederek büyümeye devam eden Uygulamada promosyonla iyiliği birleştiren markalar, indirim kodları, denetmek istedikleri ürünlerini ya da hizmetlerini uygun bağış tutarları karşılığında yeni kullanıcılarla buluşturabiliyor. Bir yandan eğitim, çocuklar, gençler ve hayvanlar için çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olan markalar, bir yandan da potansiyel kullanıcılara ulaşabiliyor.

Yenilikçi sosyal girişimin Kurucu Ortağı Başak Süer “Biz Givin ile iyilik için bir tohum attık ve uygulamayı indirip aramıza katılan her yeni kullanıcımızla iyiliği daha da büyütüyoruz. İlk yılımızdaki rakamlar, bağışçılık ve sosyal fayda alanında büyük bir potansiyeli gerçekleştirmeye başladığımızı gösteriyor. Givin ile herkesin verebileceği bir şeyler var; tüm kişi ve kurumlar için bağışı özgürleştiriyor ve verimli bir hale getiriyoruz. O yüzden, Givin uygulamasını indirmek bile iyiliğe desteğin bir göstergesi. Bu güzel hareketin parçası olmak isteyen herkesi Givin ile modern kahramanlar topluluğumuza bekliyoruz” dedi.

Tüm alışveriş gelirlerinin bağışa dönüştüğü uygulamada destek sağladıkça toplanan puanlar ile lider tahtasında yükselerek dönemsel yarışmalarla birbirinden farklı ödüller de kazanmak mümkün.

Uygulamayı oogle Play ve Apple Store’dan indirenler iyilik hareketinin bir parçası olabiliyor.

www.givin.co

Etiketler: » » » » » » » »
Share
601 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?