logo

Gürcan Özkan’dan“Sanattan Yaşama” Atölye Çalışması

mh_gurcan_ozkan

“Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı proje, illüstrasyon sanatçısı Gürcan Özkan’nın seminer&canlı performansı (workshop)  gerçekleştirildi.

27 Şubat 2016 tarihinde ÇYDD Maya Biriminde gerçekleştirilen seminer&canlı performansını izleyen sanatseverlere, sanatçı tarafından illüstrasyon konusunda detaylı bilgiler aktarıldı. Sanatçı Gürcan Özkan, projeye bağışlanmak üzere tasarladığı eserini katılımcılar ile birlikte canlı performansında hazırlamaya başlamıştır.

Proje yöneticileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi adına Güzin Gürsoy ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından “Sanattan Yaşama” Projesine ilişkin düşüncelerini şöyle aktarmaktadırlar: “Sanat ve çocuk ekseninde hizmet eden bir proje hayalimizi ÇYDD ile gerçekleştirme şansını bulduk. Bu proje kapsamında, alanlarında önde gelen sanatçılarımızı ve sanatseverleri aynı platformda bir araya getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Sanattan Yaşama” projesi bünyesinde gerçekleştirilen; Suluboya Sanatçısı Saim Altuncu, Seramik Sanatçısı Hülya Günel, Mozaik Sanatçısı Süha Semerci, Minyatür Sanatçısı Taner Alakuş  ve bugünde İllüstrasyon Sanatçısı Gürcan Özkan seminer&workshop etkinlikleri sanatseverlerden büyük ilgi görmüştür. Sergiye kadar yapacağımız etkinliklerimizde, Sanatçı Hasip Pektaş (Esklibris) ve Sanatçı Sait Günel’i (Akrilik) sanatseverlerle buluşturacağız. İDGSA 80’liler Derneği, dünyanın önde gelen ve Türkiye’nin tek İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi kurucusu Sanatçı Süleyman Saim Tekcan, dünyadaki 10 müzeden biri olan İstanbul Ekslibris Müzesinin kurucusu ve Derneğinin kurucusu Sanatçı Hasip Pektaş ve birçok değerli sanatçı projemize destek vermektedirler. Projemize tiyatro ve müzik alanındaki sanatçılardan da özel bir destek gelmiştir. Sanattan Yaşama Projesinin tanıtımında kullanacağımız müzik Ceren Atasoy (söz), Cenk Şen (müzik) tarafından hazırlanmış ve projemize çok farklı bir boyut kazandırmıştır. Projemize destek veren tüm sanatçılara, sanatseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

Adres: Şehirkahya Sok. Meltem Apt. No: 32    Ziverbey / Kadıköy – İstanbul

Etiketler: » » » » »
Share
2659 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?