logo

HTC’den Dokunma Hissi Veren Yeni Akıllı Telefon: U11

HTC, yeni sıkıştırma etkileşimine sahip akıllı telefonu HTC U11’i tanıttı. Cihaz, akıllı telefonlara yeni bir standart getiriyor. Cihazda bulunan özelliklerden HTC Edge Sense, telefonla dokunmatik etkileşimin yeni boyutunu temsil ediyor. Liquid Surface ise kullanıcıyı yansıtan çarpıcı bir tasarım. HTC USonic, şimdiye kadarki en gelişmiş kulaklığımız artık aktif gürültü önleme özelliğine sahip. Cihaz, HTC Sense Companion, Google Assistant ve Amazon Alexa ile daha akıllı ve daha yardımcı bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

U Touch

HTC Edge Sense doğal dokunma hissini telefonunla tamamen yeni ve sezgisel bir etkileşime dönüştürüyor. Basit bir sıkıştırma ile cihaz, fotoğraf çekme, Facebook açma veya istenen uygulamalardan herhangi birini başlatabiliyor. Böylece kullanıcının telefonuyla sezgisel bir şekilde etkileşime girmeni sağlıyor. Örneğin, HTC Edge Sense ile fotoğraf makinesini başlatmak hiç olmadığı kadar kolay. Kamera uygulamasını başlatmak için düğmelere veya garip el pozisyonlarına artık gerek kalmıyor. Poz verirken telefonunu düşürmekten endişelenmeye de gerek yok. Fotoğraf çekmek için telefonu kaldırmak, gülümsemek, telefonu sıkmak yeterli. Cihazda mesajları da daha önce olduğundan daha hızlı ve daha kolay göndermek mümkün. Hareket halindeyken bile mesaj göndermek için, Edge Sense’in sesi yazıya çevirme özelliği kullanılarak yavaşlamaya gerek kalmadan mesajlar gönderebiliyor. Hareket halindeyken bile mesaj atmak için cihazı hafifçe sıkmak ve mesajı söylemek yeterli.

Cihazdaki sıkıştırma hareketini özelleştirmek de mümkün. Örneğin sadece sıkıştırarak e-posta uygulaması ya da sevilen bir oyun açılabilir, ya da önceden atanmış seçeneklerden biri çalıştırılabilir. HTC Edge Sense, daha fazla dokunmatik kontrol imkanı da sunuyor. Bunun için, ileri dokunma özelliği etkinleştirip “kısa sıkma” ve “sıkıştır ve tut” şeklinde farklı fonksiyonları kullanılabiliyor. HTC Edge Sense özelliği, cihazın yanlarına uygulanan basınca tepki verdiği için neredeyse her durumda kullanılabiliyor. Bu özellik, eldiven giyerken ya da kar veya yağmur gibi normalde dokunmatik düğmelerde sorun yaratan durumlarda kullanım imkanı sunuyor.

5,5” Quad HD ekranı ve tasarımıyla kullanıcısını yansıtıyor

Cihazın likit cam yüzeyi Optical Spectrum Hybrid Deposition kullanılarak etkileyici görünüm için oluşturulmuş. Yüksek yansıtma özelliğine sahip değerli minerallerin telefonun arka yüzeyinde çoklu katmanla bağlanması, her açıdan ışığın kırılımını değiştiren çarpıcı ve canlı renkler sunuyor. Cihazın yeni kavisli görünümü hem ön hem arkada 3D cam kullanılarak yakalandı. Camın yüksek ısı ve basınç ile işlenmesi ile ortaya çıkan 3 eksenli simetri sayesinde telefon her açıdan ince ve zarif bir görünüm veriyor.

Cihaz, 5,5” Quad HD çözünürlüğünde 3D cam ekranı ile güneş ışığında bile canlı ve net görüntüler sağlıyor. En iyi görüntü ve gerçek renk sunumu ile daha net bir tam ekran deneyimi yaşatan ekran, kesik resimleri ya da kıvrımlı bir ekranların kenarlarda oluşan renk bozulmalarını önlüyor. Ayrıca, cihaz suya da dayanıklı. Cihaz kullanıcılarının su sıçramasından, su dökülmesinden ya da telefonun suya düşmesinden korkmasına gerek yok.

Yüksek kalitede fotoğraflar

Çok eksenli optik sabitleme sistemi ve tüm aydınlatma koşullarındaki hızlı otofokus, kamerayı hızlandırıyor, resimleri net, videoları düzgün hale getiriyor. Gelişmiş kamera ve video görüntüleri için, HDR Boost ile gecikme olmaksızın beyaz dengesi iyileştirme, parazitleri önemli ölçüde azaltma ve ayrıntı koruması ile daha dinamik bir pozlama aralığı sunuluyor. Cihaz, HDR’ın hiçbir avantajından ödün vermeden Auto HDR Boost özelliğini de kullanabiliyor. HDR Boost, karanlık gölgeleri ve en parlak noktaları ölçüp çoklu çekimler yaparak daha net ve daha dengeli fotoğraflar sunuyor. Cihaz, dokuları ve renkleri de geliştiriyor, görünen ayrıntıları detaylandırıyor ve her çekimde en iyiyi sunuyor; üstelik video kalitesini artırmak için de aynı tekniği kullanıyor. Zamansal Parazit Azaltma özelliği ise, istenmeyen parazitleri gidermek ve en net videoyu sağlamak için otomatik olarak önceki ve sonraki karelerdeki bilgileri kullanıyor.

Cihaz, ciddi fotoğrafçıları çok sevindirecek özelliklerle geliyor. Cihaz, en iyi DSLR fotoğraf makinelerinde bulunan tam sensörlü otomatik odaklama teknolojisine sahip yeni UltraHızlı OtoFokus’u beraberinde getiriyor, böylece çabuk ve keyifli bir performans ile belirgin şekilde daha hızlı odaklanmadan yararlanmak mümkün oluyor. Ayrıca, cihazın optik ve elektronik görüntü sabitleme sistemi, fotoğraf ve videoları el titremelerinde bile sabit ve net tutuyor. Yeni ön kamera, gece veya gündüz parlak selfie’ler için yüksek çözünürlüklü 16MP ile detaylı çekimi ve UltraPixel ışık hassasiyetini birleştiriyor. Aynı zamanda ana kamera gibi güçlü HDR Boost ve parazit azaltma özelliklerini kullanıyor.

Kullanıcıya özel ses akordu

Cihaz, HTC USonic’in son sürümünü sunuyor ve hem Aktif Gürültü Önleme hem de sesi kişisel duyma yetilerine göre ayarlayabilme özelliğini bir araya getiriyor. USonic kulaklıklar dahili mikrofonları ve USB-C data bağlantısını kullanarak gelişmiş sonar benzeri teknolojisi ile kulağının iç yapısının haritasını çıkarıyor ve sesi kişisel biyolojine göre ayarlanmış özel ses profiliyle sunuyor. Bu özellik, sadece kullanıcısına özel, kişisel ve optimum dinleme deneyimi sağlıyor. USonic ayrıca etraftaki rahatsız ve dikkat dağıtan sesleri azaltan Aktif Gürültü Önleme özelliğini ne sahip. Böylece USonic ile sadece müziğe odaklanmak mümkün. Aktif Gürültü Önleme özelliği, çevresel ses seviyelerini sürekli olarak izliyor ve sesi hızla rahatsızlık veren yeni dış seslere göre ayarlıyor. Bu da, sadece müziğe, videolara veya oyunlarına odaklanmayı sağlıyor.

HTC, BoomSound Hi-Fi hoparlörlerini de daha fazla ses ve daha iyi dinamik ses aralığı sunacak şekilde geliştirdi. Üst kısımdaki tweeter artık seslerin daha zengin çıkmasını sağlayan akustik bir bölmeye sahip. Alt tarafta bulunan woofer ise daha net, daha derin ve daha yüksek bas tonları için yeni bir hoparlör ve gelişmiş manyetik devre tasarımına sahip. BoomSound’un gücüne inanmak için onu gerçekten duymak gerekiyor. Cihaz ayrıca, en iyi şekilde konumlandırılmış çok yönlü dört mikrofon ile yeni Akustik Fokus teknolojisini birlikte kullanarak en iyi 3D ses kayıt kalitesini sunuyor. Cihazın mikrofonları her yönden sesi kaydetmek için birlikte çalışıyor. Akustik Fokus ile istenen nesneyi hedeflemek, istenen sesleri yükseltmek için videoyu yakınlaştırma özelliğini kullanmak mümkün. Ayrıca, diğer cihazlarla geniş uyumluluk ve yüksek kalitede ses performansı sunan dâhili DAC’a sahip USB-C’den 3.5 mm jack girişi dönüştürücüsü de kutu içeriğinde sunuluyor.

Akıllı dijital arkadaş

Cihaz, üç beynin gücünün birleştirerek üç akıllı asistan sunuyor: HTC Sense Companion, Google Assistant, ve Amazon Alexa. HTC Sense Companion, her zamankinden daha akıllı duruma getirildi. Böylece, kullanıcısına her geçen gün daha fazla kolaylık sunabilmek için seni ve günlük rutinlerini zamanla tanır hale gelecek. Örneğin HTC Sense Companion, o gün herhangi bir randevu olup olmadığını takip ediyor ve telefonunu şarj etmeyi ya da yanına bir güç bankası almayı hatırlatıyor. Önemsiz dosyaları ve kullanılmayan uygulamaları daha fazla boş alan için temizlemeni önererek telefonun optimum hızda çalışmasını sağlıyor. Kötü hava koşulları için ne giyilmesi gerektiğini, kişisel spor hedeflerine göre gelişim sürecini takip etmeyi sağlıyor, yemek vaktinde etraftaki en iyi restoranları öneriyor.

Cihaz, Android’in en yeni sürümünü çalıştırıyor, bu nedenle aynı zamanda Google’ın desteklediği yardımcı kişisel asistanı Google Asistan’ı da sunuyot. Cihaz, ayrıca Amazon Alexa’yı destekleyen ilk telefon. Alexa, “Alexa, bugün hava durumu nedir?” gibi sorular sorarak veya “Alexa, oturma ışıklarımı aç” gibi komutları söyleyerek, akıllı ev ürünlerini kontrol etmeyi kolaylaştırıyor; ihtiyaçlara cevap verecek, haber, hava durumu, müzik ve Alexa mağazasındaki 12.000’den fazla özelliği kullanmayı sağlıyor. Alexa sesli servis şu anda ABD, Birleşik Krallık ve Almanya’da kullanılabiliyor.

Güçlü ve hızlı

Cihaz, tamamen Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi ile dikkat çekiyor. Sekiz çekirdekli işlemci, dünyanın her bölgesinde, olağanüstü hız, çığır açan grafikler, etkileyici performans ve çarpıcı bir pil ömrü sunar. Her cihaz, aynı zamanda bu çok hızlı işlemci hızını en hızlı bellek performansıyla eşleştirmek için UFS 2.1 bellek içeriyor. Cihaz, hızlı müzik ve video indirmeleri için fiber optik hızlar sunmak ve web, sosyal medya siteleri veya web sitelerine hemen erişmek için tasarlanmış entegre Snapdragon X16 LTE modem ile Gigabit Sınıfı LTE (1Gbps’ye kadar) özelliklerine sahip. Cihazın kamerası ve HTC USonic sesi ile gelen süper hızlı işlemci, uygulamalar, oyunlar, fotoğraflar, müzik ve eğlence için çok fazla depolama ihtiyacı anlamına geliyor. Bu nedenle cihaz, 4GB RAM / 64GB depolama alanı sunuyor.

Cihazda ayrıca, gelişmiş gizlilik ve güvenlik için parmak izi okuyucu da bulunuyor. Parmak izi okuyucu, sadece birkaç kolay adımda ayarlanıyor ve telefonun kilidini parmak ucuyla aşmayı sağlıyor. Bu özellik, not almayı, fotoğraf çekmeyi veya istenen herhangi bir şeyi telefonda yapmayı daha kolay ve hızlı hale getiriyor.

Cihaz, Haziran 2017’den itibaren mavi, siyah ve beyaz renkleri ile Türkiye’de satışa sunulacak. Ayrıntılı özellikler ve daha fazla bilgi için htc.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: » » » » »
Share
893 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?