logo

Huawei G7 ve Mate7 Türkiye’de Görücüye Çıktı

mh_huawei_g7_lansman_zhou_yang_01

Huawei Tüketici Ürünleri Müdürü Zhou Yang

Huawei, yeni Huawei G7 ve Huawei Mate7 akıllı telefonlarının Türkiye lansmanını 20 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirdi. Huawei’nin yeni modelleri metal tasarımı, yüksek kapasiteli batarya, 64 bit yeni nesil işlemci teknolojisi ve parmak izi okuyucu gibi teknolojileriyle dikkat çekiyor.

Düzenlenen toplantıda konuşan Huawei Tüketici Ürünleri Müdürü Zhou Yang “Çin ve Batı Avrupa gibi pazarların yanı sıra Türkiye’de de Huawei marka bilinirliğinin ve algısının her geçen gün daha da güçlendiğini gözlemliyoruz. Bundan sonraki dönemde Huawei olarak Türkiye’de temel amacımız, yüksek teknoloji ve tasarımın bir araya geldiği akıllı telefonlarımızı Türk tüketicisiyle buluşturmaktır” dedi.

Huawei Tüketici Ürünlerinden Sorumlu Pazarlama Direktörü Cem Sezer ise “Türkiye’de satışa sunduğumuz bu ürünler, Huawei’nin üst düzey kalite ve teknolojiyi dünyadaki herkes için erişilebilir kılma felsefesinin ideal birer örneğini simgeliyor. Huawei olarak, akıllı telefonlarda tasarım ve inovasyona odaklı yeni ürünlerimizle tüketicilerimize en iyisini sunmaktan ve bu alanda adından söz ettiren şirketler arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 Huawei G7: Kalite ve Ergonomi birlikte  

Huawei G7’nin nano döküm teknolojileriyle tek parça olarak üretilen metalik gövdesi, ürüne benzersiz bir sağlamlık ve görünüm kazandırıyor. 7,6 milimetre inceliğe ve 165 gram ağırlığa sahip olan cihaz, sahip olduğu yüksek kalite algısını kullanıcısına ilk dokunuştan itibaren hissettiriyor. Dengeli yapısı sayesinde tek elle rahatça kullanılabilen cihaz, 5,5 inçlik HD çözünürlüğündeki ekranı, 4G LTE Cat4 bağlantı yeteneği ve 13 megapiksellik arka kamerasıyla iş ve eğlenceyi bir araya getiriyor.

Cihaz, Qualcomm’un 4 çekirdekli güçlü 1.2 GHz 64 bit işlemcisiyle ve 3.000 miliamperlik lityum polimer bataryayla donatıldı. Diğer birçok akıllı telefondan farklı olarak cihazın bataryası normal kullanımda 2 günden, yoğun kullanımda 1 günden fazla güç sağlıyor. Dünyadaki tüm GSM altyapılarıyla uyumlu olan cihaz, kendi sınıfında ideal fonksiyon ve kullanışlılığı bir araya getiriyor.

Cihaz, kaliteli fotoğraflar için 28 milimetrelik geniş açı BSI lensle donatılmış 13 megapiksel arka kamera ve 88 derecelik çekim açısıyla 5 megapiksel ön kameraya sahip. Kamerada ayrıca ses azaltma tuşuna iki kez basıldığında aktif olan anında çekim özelliği, elle odak ayarı ve bağımsız ışık ölçümü gibi özellikler de bulunuyor.

Huawei G7 ve Mate7’nin tüm özelliklerinden faydalanmayı kolaylaştırmak üzere tasarlanan Huawei’ye özgü EmotionUI 3.0 arayüzü, akıllı telefonundan daha fazla keyif almak isteyen herkesin beklentilerini karşılayacak yepyeni olanaklar sunuyor.

 mh_huawei_g7_lansman_02

 Huawei Mate7: Geniş Ekranda Yüksek Performans

Huawei Mate7, benzer boyutlardaki diğer telefonlardan farklı olarak yüzde 95 oranında metal malzemeden üretildi. 7,9 milim inceliğinde ve 185 gram hafifliğinde olan cihaz, 2,9 milimlik dar bir çerçeve içinde yer alan 1080×1920 çözünürlüğündeki JDI Nega-NEO teknolojisine sahip Full HD LTPS ekranıyla kullanıcısına göz ziyafeti çekiyor. Telefonda 5 megapiksel ön ve 13 megapiksel arka kamera yer alıyor. Cihaz, LTE Cat6 bağlantı yeteneği sayesinde saniyede 300 megabit veri akışı sağlayabiliyor.

Cihaz, gücünü dört adet 1.8 Ghz’lik A15 ve dört adet 1.3 Ghz’lik A7 yongadan oluşan akıllı Kirin işlemcisinden alıyor. 8 çekirdekli akıllı işlemci mimarisi sayesinde cihaz, işlem kapasitesini o an kullanılan uygulama veya fonksiyonun ihtiyacına uygun şekilde düzenleyerek performans ve pil ömrü arasında mükemmel bir denge kuruyor. Yüksek yoğunluklu 4100 miliamper lityum polimer bataryası 2 günden fazla kesintisiz kullanıma olanak sağlıyor. Cihaz, normal, akıllı ve ultra olmak üzere üç farklı güç tasarrufu modunu destekliyor.

Cihaz, arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucusu sayesinde sunduğu yüksek nitelikli kişisel deneyimle benzerlerinden ayrılıyor. Bu algılayıcı, beş farklı parmak izini hafızasında tutabiliyor ve farklı izler için farklı erişim yetkileri atayabiliyor. Parmaklar ıslak olduğunda bile okuma yapabilen algılayıcının depoladığı parmak izleri, şifreli ve güvenli olarak kaydediliyor.

 999 TL’ten Başlayan Fiyatlarla Yeni Huawei’ler Cebinizde

Huawei G7, 999 TL’den başlayan fiyatlarla 20 Kasım 2014 tarihinden itibaren satışa sunulacak. Huawei Mate7 ise Ocak 2015 itibariyle pazardaki yerini alacak.

Daha detaylı bilgi için:  www.huawei.com

Etiketler: » »
Share
1877 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?