logo

IBM İle VMware Arasında Stratejik Ortaklık

mh_ibm_wmware_ortaklik

IBM InterConnect ve Palo Alto, CA: ve VMware, Inc. şirketlerin bulutun hızından ve ekonomisinden daha iyi yararlanmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanan bir stratejik ortaklığı duyurdu. Bu yeni anlaşma, kurumsal müşterilerin şirket içindeki yazılım tanımlı veri merkezinden buluta kadar var olan iş yüklerini kolaylıkla genişletmelerini sağlayacak.

IBM Bulut Kıdemli Başkan Yardımcısı Robert LeBlanc ve VMware Başkanı ve Operasyon Müdürü Carl Eschenbach Las Vegas’ta Şubat ayında IBM’in InterConnect Konferansı’nda şirketlerin VMware yazılımında çalışan uygulamalarını IBM Bulut’a kolaylıkla taşımalarına yardımcı olacak stratejik ortaklığı duyurdu. VMware teknolojisi, Fortune 100 içerisinde yer alan şirketlerin neredeyse tamamı tarafından kullanılıyor. VMware teknolojisini kullanan her bir Fortune 100 müşterisi için bu ortaklık, binlerce veri merkezi genelinde müşteri yatırımlarının korunmasına ve geliştirilmesine yardımcı oluyor. Müşteriler, araç yenileme giderlerinden, geliştirme risklerinden kaçınırken ve güvenlikle ilgili sorunları azaltırken şirketlerin küresel olarak ölçeklenmesine yardımcı olan, IBM’in dünya genelinde 45 Bulut Veri Merkezi’ni kapsayan büyüyen ağıyla VMware’in kanıtlanmış teknolojilerinden yararlanabilecek.

IBM ve VMware, müşterilerin IBM Bulut’ta VMware vSphere, NSX ve Virtual SAN’dan oluşan, önceden yapılandırılmış VMware SDDC ortamlarını otomatik olarak yetkilendirmesini sağlayacak ortak bir mimari ve bulut ürünü tasarladı. Bu SDDC ortamıyla birlikte müşteriler, VMware’e dayalı ortak güvenlik ve ağ oluşturma modellerine bağlı olarak, değiştirme olmaksızın bu hibrit bulut ortamında iş yüklerini devreye alabilecek.

IBM, Yazılım Tanımlı Veri Merkezi mimarileri için VMware tasarım modelleri tarafından doğrulanan, önceden tanımlı ya da özel iş yüklerinin bulut ortamında otomatik olarak sağlanması için kapsamlı CloudBuilder araçlarından ve iş yükü otomasyon yeteneklerinden yararlanacak. Bunun yanı sıra VMware, bir müşterinin yerel veri merkezinin bir parçası gibi IBM Bulut’ta ortamların devreye alınması ve yönetimi için vRealize Automation ve vCenter yönetim araçlarını geliştirdi. İki şirket, sorunsuz iş yükü geçişleri, olağanüstü durum kurtarma, kapasite genişletme ve veri merkezi birleştirmesi dahil hibrit bulut devreye alımları için yeni ürünleri ortak olarak pazarlayacak ve satacak.

VMware CEO’su Pat Gelsinger “IBM ile 14 yılı aşkın ilişkimizin bir sonucu olarak bu ortaklık, kurumsal müşterilerin hibrit bulutu daha kolay ve hızlı bir biçimde benimsemelerine yardımcı olacak ortak bir vizyonu ifade ediyor. Müşterilerimiz IBM Bulut’un esnekliğinden ve uygun maliyetliliğinden yararlanmak için kapsamlı iş yükü otomasyonuyla, başarısı kanıtlanmış yazılım tanımlı çözümleri verimli ve güvenli bir biçimde devreye alabilecek” dedi.

IBM Bulut Kıdemli Başkan Yardımcısı Robert LeBlanc ise konuyla ilgili olarak “İşin büyük çoğunluğunun gerçekleşeceği platform olarak bulut açısında çok önemli bir noktaya geldik. IBM ve VMware arasındaki stratejik ortaklık, var olan yatırımlarını korurken ve yeni iş fırsatları yaratırken müşterilerin bulutu kolaylıkla benimsemesini sağlayacak” dedi.

Yeni ürünlerin çıkmasıyla müşterilerin yararlanabileceği diğer önemli avantajlardan bazıları:

– IBM ve VMware özel ve genel bulutlarda çalışan, müşterilerin zaten alışık olduğu API’ler, süreçler ve araçları kullanan BT kaynaklarını müşterilerin yönetmesine ve ölçeklendirmesine yardımcı olacak uzmanlığı, çözümleri ve bulut altyapısını sağlıyor.

– Kapsamlı iş yükü otomasyonu sayesinde müşteriler, yeni iş yüklerini hızla sağlayabiliyor ya da var olan iş yüklerini IBM Bulut’ta ölçeklendirebilecek yeteneğe sahip oluyor.

– Şirketler, bulut yetenekleriyle yerel noktadan daha kolay başlayarak küresel olarak ölçeklendirmek için daha fazla erişim ve ölçeklendirmeye sahip oluyor ve veri barındırma ve diğer mevzuat gereksinimleriyle uyum sağlayabiliyor.

– VMware müşterileri, “kullandığın kadar öde” seçeneğini etkinleştirerek kullanıcılar için daha uygun maliyetli olan esnek, aylık kullanıma göre fiyatlandırma modelini kullanabiliyor.

– IBM Bulut, VMware vCloud Air Network bulut sağlayıcı ortamında örnek bir platform oluyor.

Etiketler: » » » »
Share
1968 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?