logo

ING Bank Türkiye, 625 Milyon Dolar Sendikasyon Kredisi Anlaşması Sağladı

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay

ING Bank, dış ticaret finansmanında kullanılmak üzere 498,5 milyon Euro ve 42 milyon Amerikan Doları (toplam 625 milyon Amerikan Doları) tutarında bir sendikasyon kredisi imzaladı. 2018 Temmuz ayında vadesi gelen 462,5 milyon Euro ve 12 milyon USD tutarındaki sendikasyon işleminin refinansmanı niteliğinde olan yeni işlemde, CITIkoordinatör, dokümantasyon ve ajan banka olarak görev aldı.

ING Bank Türkiye Sözleşmeyi 3 Temmuz’da İmzaladı

Yeni krediye ilişkin sözleşme 3 Temmuz Salı günü imzalandı. 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin toplam spreadi Euro için %1,20, Amerikan Doları için ise %1,30 ile 2018 yılı ilk yarısında büyük Türk bankalarının uluslararası kredi piyasalarında gerçekleştirdiği sendikasyon işlemlerinin fiyatlamasıyla uyumlu gerçekleşti.

İşlemde Sberbank (Switzerland) AG, Barclays Bank PLC, Citibank N.A. Jersey Branch, Goldman Sachs International Bank, J.P. Morgan Chase Bank N.A. London Branch, MUFJ Bank Turkey A.Ş., Sberbank Europe AG, Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation yetkilendirilmiş lider düzenleyici olarak yer aldı. Bu bankalara ek olarak, 19 banka daha sendikasyon kredisine çeşitli seviyelerde katılım gösterdi. Böylece, vadesi gelen sendikasyon işleminde 22 olan toplam banka sayısı 28’e yükseldi.

“Uluslararası piyasalarda kullandığımız finansal enstrüman çeşitliliğini artıracağız”

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay “ING Bank’a, Türkiye Bankacılık Sektörü’ne ve ülke ekonomisine olan güveni bir kez daha ortaya koyan bu işlem ile uluslararası piyasalarda kullandığımız finansal enstrüman çeşitliliğini artıracağız” dedi. Banka’nın odağındaki en önemli konulardan birinin ticari finansmanda müşterilerin farklı ihtiyaçlarına en uygun çözümleri, en iyi imkan ve fırsatlarla sunmak olduğunu kaydeden Abay, sendikasyon kredisinin de bu anlamda daha güçlü bir çözüm ortağı olmaya katkı sağlayacağını dile getirdi. Abay “Bu doğrultuda, müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir çeşitlilikte yanıt vererek yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: »
Share
3115 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?