logo

İnnova ve Argela’ya BEETECH 2016’dan Üç Ödül

Türk Telekom iştirakleri İnnova ve Argela, İTÜ ARI Teknokent tarafından “Çıtayı Yükseltenler” temasıyla düzenlenen “BEETECH 2016 Ödülleri”nden üç ödülle birden döndü. İnnova, “Ulusal-Uluslararası Destekler” kategorisinde; yeni nesil teknolojiler üzerine Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri yürüten Argela ise “Üniversite-Sanayi İş Birliği” kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu. Ayrıca Argela CEO’su Bülent Kaytaz sektöre sağladığı katkılardan ötürü “Ar-Ge Öncüleri” özel ödülüne layık görüldü.

Doany: “Teknolojiye yatırım yapmak için hiçbir zaman geç değil

Kurumsal kimliğinin yanı sıra girişimcilik ekosisteminde de önemli bir yere sahip olan Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, teknoparkların bölgesel kalkınma ve ülkenin ileri teknoloji ürünleri ihtiyacının karşılanmasında önemli bir role sahip olduğunu belirtti. Doany, girişimcilik alanında kendi deneyimlerini paylaşarak teknolojiye yatırım yapmak için hiçbir zaman geç olmadığını vurguladı.

Türkiye, parlak beyinlerle birlikte birçok heyecan verici fırsatı da barındırıyor

Doany “Büyük şirketler kurumsal girişim sermayeleriyle yeni girişimlere yatırım yapmalı, genç şirketlere destek olmalı. Bu şekilde daha fazla girişimci şirket ortaya çıkar. Girişimcilik alanında önemli bir potansiyele sahip olan Türkiye, heyecan verici fırsatlar barındırıyor. 80 milyon nüfusu içinde çok akıllı ve parlak beyinler var. Bununla birlikte, girişimlerin ürün ve hizmetlerini sunabileceği büyük bir pazar kapasitesine de sahip. Dolayısıyla girişimler dünyaya açılmadan önce Türkiye’de ciddi bir pazar deneyimi elde edebilirler. Bu ülkede yetenek seviyesi ile birlikte risk alma cesareti de gerçekten inanılmaz” dedi.

Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları, kalkınmada kilit rol oynuyor

İTÜ’nün Türk Telekom’un uzun yıllardan beri uzun soluklu ve sağlam ilişkiler geliştirdiği çok saygın ve önemli kurumlardan biri olduğunun altını çizen DoanyAr-Ge ve inovasyon çalışmalarının bölgesel kalkınmada kilit rol oynadığına inanıyoruz. Bu anlamda üniversitelerle yakın ilişkilerin oluşturulması ve inovasyonun desteklenmesine önem veriyoruz. İTÜ ile birlikte bugüne dek sosyal sorumluluk projelerinden 5G’nin akıllı uygulamalarına kadar pek çok alanda başarılı iş birliğine imza attık ve bu iş birliklerimiz gelecekte de devam edecek. Bu açıdan İTÜ ARI Teknokent tarafından düzenlenen BEETECH ödüllerinde, iştiraklerimiz Argela ve İnnova’nın ulusal ve uluslararası çapta yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarıyla ödüllendirilmesi bizi gururlandırıyor” dedi. Türk Telekom’un Ar-Ge ve girişimcilik alanlarındaki vizyonuna ilişkin de bilgi veren Doany “Türk Telekom olarak sürdürülebilir büyümenin tek yolunun yeni teknolojiler üretmek ve yenilikçi olmaktan geçtiğini düşünüyoruz. Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olarak, müşterilerimizin hayatına değer katma vizyonu ile yalnızca şirket içi Ar-Ge faaliyetlerimizle değil, üniversitelerle olan iş birliklerimiz ve küçük şirketlerin büyük fikirlerine yaptığımız yatırımlarla da girişimcilik ekosistemine katkıda bulunuyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
1145 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?