logo

Iron Mountain, Yeni Ortaklıklar ve Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Iron Mountain, 2007 yılından bu yana 5 farklı lokasyondaki 7 tesis ve 200’ün üzerinde çalışanıyla Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Iron Mountain, veri saklama ve yönetimi çözümleri, dijital ürünleri, dijitalleşme çözümleri, GLEAM (değerli ürünler, eğlence sektörü, sanat eserleri) alanındaki hizmetleri, veri merkezleri ve SITAD (elektronik ekipmanların güvenli imhası) çözümleriyle müşterilerinin güvenilir iş ortağı olmayı hedefliyor.

Portföyündeki şirketlerin tabi oldukları regülasyonları da göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılamak için özel hizmetler sunan Iron Mountain, pandemi döneminde şirketlere özel hizmet anlayışını ve esnekliğini daha da ön plana çıkardı.

2021’de Dijital Yatırımlar Artacak

3 Mart 2021 tarihinde düzenlenen online basın toplantısında konuşan Iron Mountain Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı, Türkiye & BAE Genel Müdürü Cenker Özhelvacı, şirketin 2021 yılı vizyon ve hedefleri, dijital dönüşüm alanındaki çalışmaları ve yeni teknoloji yatırımları ile ilgili olarak “Iron Mountain, 2021 yılı vizyon ve hedeflerini bu doğrultuda yeniden şekillendirdi. Elbette bankacılık ve sağlık sektörü gibi fiziksel evrakların hala çok kıymetli olduğu sektörler var. Fakat birçok sektör dijitalleşmenin rüzgarıyla yatırımlarını ve çalışmalarını bu alana kaydırmaya başladı. Globalde teknoloji şirketi olma yolunda yıllardır başarılı çalışmalara imza atan Iron Mountain, bu gelişmeler ışığında iş süreçlerini gözden geçirerek 2021 yılında Türkiye’deki dijital yatırımlarını artırmaya karar verdi. Yeni kurulan dijital çözüm ekibi, müşterilerin dijital ihtiyaçlarını hızla analiz edip beklentilerini tam anlamıyla karşılamak için çalışıyor” dedi.

“Bilgi ve Belge Yönetimi Çözümleri Sağlayıcısı InfoFort’u Bünyemize Kattık”

2020 yılını değerlendiren Özhelvacı “2020, her türlü zorluğa rağmen bizim için verimli bir yıl oldu. 2021 yılı planlarımızın altyapılarını hazırladık. Iron Mountain güçlü satın almalarla büyüyen bir şirket. Mutluluk ve gururla paylaşmak isterim ki bu yıl bizim için çok önemli iş birliklerinin temellerini attık. Yönettiğim Gelişen Pazarlar Bölgesinde Rusya ve Türki Cumhuriyetler pazarında OSG, BAE’nde Glenbeigh satın almalarını gerçekleştirdik. Bu yıl da Orta Doğu ile Afrika pazarının en önemli bilgi ve belge yönetimi çözümleri sağlayıcısı InfoFort’u bünyemize kattık. Bu satın almanın Türkiye’ye de bir etkisi oldu. Infofort bünyesinde bulunan CBKSoft firması ve Envision ürünü de Iron Mountain Türkiye bünyesinde yer alacak. Gerçekleştirdiğimiz bu dijitalleşme yatırımlarıyla, sunduğumuz dijital çözümlerin yazılımlarını bundan sonra kendimiz üretebileceğiz. Bu durum bizi oldukça heyecanlandırıyor. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl pandeminin zorluklarına rağmen Türkiye’deki 7 tesisimize toplam 7,2 milyon TL’lik teknoloji yatırımı yaptık” dedi.

Veri saklama ve yönetimi alanında Türkiye’de ilk ve tek global şirket olan Iron Mountain’ın Türkiye’deki pazar payı %60. 2021 yılı hedefleri doğrultusunda artık oyun alanını genişleten şirket, globaldeki kritik hizmet kalemlerini artık Türkiye’de de sunmaya hazırlanıyor. Bu hizmetler arasında veri merkezi, GLEAM (değerli ürünler, eğlence sektörü, sanat eserleri) ve Content Services Platform (İçerik Hizmet Platformu) gibi iş alanları yer alıyor.

“Müşterilerimizin Dijital Dönüşüm Yolculuklarında En Önemli İş Ortağıyız”

Iron Mountain 2021 yılının son çeyreğinde global InSight hizmetini Türkiye’de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu hizmet kapsamında içerik analizi, veri yönetimi ve bilgi yönetimi uzmanlıklarını Google Cloud’un makine öğrenimi ve yapay zekâ yetenekleriyle birleştiriyor ve işletmelerin yeni gelir akışı fırsatlarını ve maliyet tasarruflarını ortaya çıkarmaları için veri madenciliği yapmalarını sağlıyor. Kısaca, Iron Mountain entegrasyon yükünü azaltan iş zekâsı uygulamalarıyla işletmelerin dijital dönüşüm yolculuklarına devam etmelerine yardımcı oluyor.

Yenilenen Logoyla Birlikte Gelen Dijital Dönüşüm

Değişen logoları ve yeni vizyonuyla her zaman rakiplerinden bir adım önde olduklarını ifade eden Özhelvacı “Iron Mountain olarak yaratıcı çözüm ve hizmetlerimizle müşterilerimize değer katarken, bir yandan da çevik ve yalın yaklaşım stratejimizle hızlı ve analitik karar alabilen bir teknoloji şirketiyiz. Şirketimizin yenilenen logosuyla birlikte dijital dönüşüm hizmetlerindeki gücümüzü, hizmetlerimizdeki yalınlığı, çağa ayak uyduran yapımızı ve teknolojiyi yalnızca takip eden değil, onu şekillendiren bir kurum olduğumuzu göstermek istedik. Bu yıl yine ilham veren ve fark yaratan hizmetlerimizle sektörümüzdeki yeniliklere öncülük etmeyi hedefliyoruz” dedi.

“2020’de Türkiye’de 48 milyon sayfayı dijitalleştirerek 3.400 ağacı kurtardık”

Özhelvacı “Geçtiğimiz sene Türkiye’de yaklaşık 48 milyon sayfayı dijitalleştirdik. Bu da yaklaşık 3.400 ağacın kurtarılması anlamına geliyor. 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’muza göre; atıklarımızın %98,5’ini geri dönüştürdük, kâğıt tüketimimizi %44,41 azalttık, önceki yıla kıyasla ürettiğimiz toplam atık seviyesi %40,1 geriledi ve faaliyetlerimizden kaynaklı sera gazı emisyonları %53 oranında azaldı. Gelecek nesillere yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve bu konudaki çalışmalarımızı artırarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: » »
Share
1203 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?