logo

“İtalyan Mutfağı Haftası” ve “Autentico Italiano” Programları Kasım’da Başlıyor

mh_italyan_mutfagi_haftasi

“Autentico Italiano” projesinin etkinlik programı, İtalya Büyükelçisi Luigi Matiolo’nun ev sahipliğinde Venedik Sarayı’nda açıklandı. İtalya Büyükelçisi Luigi Matiolo “Bu programın gerçek hedefi otantik ürünlerin tanıtımını sağlamak, insanlara bunun taklidinin verebileceği zararları izah etmek, bundan özellikle tüketiciyi korumak ve İtalyan ürünlerinin özelliklerinin yanlış anlaşılmasını ortadan kaldırmak” diyerek etkinlik programı hakkında bilgi verdi.

İtalya’ya özgü lezzetlerin tanıtılacağı projenin programı için düzenlen basın toplantısının konuşmacıları arasında İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) İstanbul Direktörü Aniello Musella, İtalyan Mutfak Akademisi’nin ünlü şefi Aldo Kaslowksi, ALMA Uluslararası Network Koordinatörü Veronica Filippi ve MSA Pazarlama ve İletişim Yöneticisi Ayşe Uğural da yer aldı.

“Settimana della Cucina Italiana” konseptiyle 21-27 Kasım 2016 tarihlerinde dünya genelinde gerçekleşecek olan ve İtalya menşeili ürünlerin gastronomi profesyonelleri ve tüketicilere tanıtıldığı “İtalyan Mutfağı Haftası” ve “Autentico Italiano” programları İtalyan Kültür Merkezi, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı, Mutfak Akademisi ve İtalyan Lisesi IMI işbirliğiyle İstanbul, Ankara ve İzmir’de bu kültürün sevenleriyle buluşacak!

Türk tüketicileri ve gastronomi profesyonellerini kalitesiyle gerçek İtalyan ürünleriyle tanıştırmayı amaçlayan projede Türkiye’nin önde gelen İtalyan restoranları Eataly, Aida – Vino e Cucina, AzzuR (Movenpick Hotel), Carluccio’s, Emporio Armani Ristorante, La Scarpetta, Paper Moon ve Ankara’daki Peperoncino ile Hilton Hotel de yer alacak.

Zengin etkinlik takvimiyle “İtalyan Mutfağı Haftası”na güç katan “Autentico Italiano” projesinde ise İtalya’nın otantik ürünleri ve bu ürünlerin çeşitliliğini alanlarında uzman İtalyan şef ve eksperler gastronomi profesyonelleri ve tüketicilerle paylaşacak.

“Autentico Italiano” projesi kapsamında düzenlenecek workshop’lar ile İtalya’nın otantik ve gurme ürünlerini yakından tanıma fırsatı yakalayan gastronomi profesyonelleri ayrıca dünyaca ünlü İtalyan Mutfak Akademisi (ALMA) şeflerinin MSA’da (Mutfak Sanatları Akademisi) düzenleyeceği İtalyan yemekleri kurslarına da katılma fıratı yakalayacak.

İtalyan mutfağını en iyi şekilde yansıtmak için gerçek İtalyan menşeili ürünlerin kullanımının önemine dikkat çeken “İtalyan Mutfağı Haftası” tüm dünyada eş zamanlı olarak 21-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki anlaşmalı noktalarda!

Etiketler: »
Share
2471 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?