logo

Kaan Terzioğlu, GSMA Yönetim Kurulu’na Seçildi

mh_turkcell_gsm_birligi_kaan_terzioglu

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu

Mobil iletişim sektörünün rotasına yön veren ve 800’ün üzerinde GSM şirketinin üyesi olduğu GSMA (Dünya GSM Birliği), 2017-2018 döneminde görev yapacak 26 Yönetim Kurulu Üyesini belirledi. Geçtiğimiz dönemde sektöre yönelik katkılarıyla öne çıkan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2 yıllık yeni dönemde GSMA’in Yönetim Kurulu’nda görev yapacak.  GSMA’in yeni Yönetim Kurulu 1 Ocak 2017 itibariyle göreve başlayacak ve 2 yıl süreyle sektöre yön verecek.

Türkiye’nin dünyada mobil iletişim konusunda en ilginç hikayeye sahip ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Terzioğlu, Turkcell’in 4.5G’de üstlendiği teknolojik liderlik, servis odaklı büyüme modeli ve bölgedeki gücüyle GSMA’e katkıda bulunmaya devam edeceğini vurguladı.

Terzioğlu: Türkiye’yi Avrupa’da daha da güçlü hale getireceğiz.

Terzioğlu “Türkiye’nin pek çok batılı kurum tarafından yalnızlaştırıldığı bu dönemde GSMA gibi önemli bir kurumda yer almanın ayrı bir değeri var. Türkiye’nin geleceğine yön vereceğine inandığımız bu dönemde, mobil iletişim sektörünün gelişmesi için bizlerle aynı özveri içerisinde çalışan ve destek veren Türk Telekom’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bu gibi değerli işbirlikleri ile ülkemizi uluslararası platformlarda daha da üst yerlere taşıyacağımıza inanıyoruz. Böyle bir süreçte bu güçlü organizasyonda yer almaktan ülkemiz ve şirketim adına gurur duyuyorum” dedi.

GSMA (Dünya GSM Birliği) dünyada 800’den fazla GSM operatörünü ve ilgili yan sektörlerdeki yaklaşık 300  şirketi temsil ediyor. GSMA ayrıca, mobil iletişim sektörünün en büyük etkinliği olan Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress) başta olmak üzere pek çok bölgesel toplantı ve etkinliğe  ev sahipliği yapıyor.

Mobil iletişimin insani kalkınmaya destek verme konusundaki gücünün her geçen gün artması üzerinde, GSMA kalkınma hedefleri konusunda da seferberlik başlatmış ve Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne yönelik desteğini açıklamıştı.

Etiketler: » »
Share
775 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?