logo

“Kahve ile Suluboya Şenliği 2” Sanatseverleri Buluşturdu

İstanbul Göztepe’de bulunan Turuncu Art Cafe’de ikincisi gerçekleştirilen “Kahve ile Suluboya Şenliği 2”de ressamlar boya olarak sadece kahvenin kullanıldığı workshop çalışmasında manzaradan doğaya farklı çalışmaları ortaya çıkardı.

Kahve basit gibi görünen kullanılması oldukça zor bir malzeme” diyen Ressam Emirhan Murat Ergün, kahve ile suluboya yaparken kahvenin genelde bal ile karıştırıldığını, kıvamlı hale getirip suyla açarak tonlama yapıldığını belirterek “Akasya ağacının özünden yapılan Arap zamkı denilen bir malzeme var. Ben de kahveyi biraz koyulaştırdım, yaktım ve içine Arap zamkı koydum. Beklettim, kuruttum ve taş sulu boya şekline getirdim” dedi.

Etkinliğe katılarak kahve ile suluboya çalışan Saliha Gümüş, uzun yıllardır resim yaptığını, eğitimini aldıktan sonra daha yoğun çalışmaya başladığını söyledi. Kahvenin içine karıştırılan balın resme bir pırıltı verdiğini kaydeden Gümüş ”Keyifli bir çalışma yapıyoruz. Güzel, hoş duruyor, suluboyayı andırıyor. Malzemeyi Turuncu Art Cafe’den temin ettiler, biz de kağıdımızı, fırçamızı aldık geldik, keyifli bir çalışma yapıyoruz” dedi.

Etkinliğe katılarak kahve ile suluboya çalışmaları yapan katılımcılar, yaşadığımız pandemi sürecinde az da olsa sanat adına bir nefes olduğunu belirttiler.

Adres: Göztepe Mah. Mustafa Masharbey Cd. Mustafa Kaya Sk. No: 2 A    Kadıköy / İstanbul

Etiketler: » » »
Share
765 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?