logo

Kale Endüstri Holding Konsept Mağazası’nda Son Teknoloji Güvenlik Ürünlerini Sergiliyor

Kale Kilit Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Sinan Yorgancıgil

Kale Endüstri Holding, yaklaşık 40 yıldır bulunduğu yönetim ofisini, geçtiğimiz yıl İstanbul Ayazağa’daki Vadistanbul’a taşıyarak ilk konsept mağazasını da aynı binada hizmete açtı.

Kale Endüstri Holding; Kale Kilit, Kale Alarm, Kale Çelik Kapı, Kale Çelik Kasa, Kale Yangın Kapısı ve Kale Kapı Pencere Sistemleri’nden oluşan tüm entegre güvenlik ürünlerini bir arada sergilediği bu ilk konsept mağazasında ziyaretçilerine yeni ürün ve teknolojilerini yakından tanıma imkanı veriyor. Yaklaşık 450 metrekarelik alan üzerine kurulu konsept mağazada ayrıca birçok ürünü de, verilen hizmete uygun olarak tasarlanan özel odalarda deneyimleme imkanı sunuluyor.

“Yaklaşık 500 milyon TL’lik yatırımla bir dönüşüm süreci başlattık”

Kale Kilit Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Sinan Yorgancıgil “2016 yılında 300 milyonluk yatırımla fabrikamızı Çerkezöy’e taşıyarak üretim kapasitemizi artırdık. Ardından da geçtiğimiz yıl yaklaşık 150 milyon TL’lik bir yatırımla genel merkezimizi Vadistanbul’a taşıdık. Başlattığımız bu değişim ve dönüşüm sürecinin sonuçlarından biri olarak, ilk konsept mağazamızı yine Vadistanbul’da açtık. Bu yeni dönemde akıllı teknolojileri ve müşterilerimizin değişen taleplerini odağımıza alarak, tüketicilerimize birebir dokunma imkânı bulacağız. Endüstri 4.0’a da uygun yatırım projeleri ile tüm proseslerimizi modernize ediyoruz. Entegre güvenlik vizyonumuzu ve teknolojik bakış açımızı yansıtan konsept mağazalarımızın sayısını gelecekte artırmayı planlıyoruz” dedi.

“Türkiye’nin yüzde 38’ evden çıkarken kapıyı kilitlemiyor”

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de bugüne kadar güvenlik alışkanlıkları konusunda yapılmış en kapsamlı tüketici araştırmasını gerçekleştirdiklerine değinen Yorgancıgil, 8 ilde 3.150 kişiyle yüz yüze görüşülerek hayata geçirilen Türkiye’nin Güvenlik Alışkanlıkları Araştırması sonuçlarıyla ilgili olarak “Türkiye’nin ev ve iş yeri güvenliği konusunda en büyük kaygısı yüzde 75 ile hırsızlık olmasına ve araştırmaya katılanların yüzde 56’sı yakın çevresinde hırsızlık olayı yaşandığını belirtmesine rağmen, araştırma sonuçları bazı temel önlemlerin alınmadığını gösteriyor. Buna göre; Türkiye’nin yüzde 38’i evden çıkarken, yüzde 49’u ise gece yatarken kapıyı kilitlemiyor. Güvenlik konusunda diğer büyük kaygı nedenleri arasında yüzde 64 ile yangın, yüzde 49 ile fişte/ocakta bir şey unutmak, yüzde 46 ile gaz kaçağı ve yüzde 37 ile su baskını yer alıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 45’i ise kapıda anahtar unutma kaygısı taşıdıklarını dile getiriyor” dedi.

“Amacımız hırsızı kapıda durdurmak”

Kale Endüstri Holding olarak tüm ürün ve hizmetlerini hırsızı kapıda durdurmak için tasarladıklarını vurgulayan Yorgancıgil “Kötü niyetli girişim yöntemleri değişiyor, biz de silindirlerimizi sürekli yeni teknoloji ile geliştiriyoruz. Nasıl ki cep telefonlarımızı yeni teknoloji ile sık sık güncelliyoruz; güvenliğimizin en önemli araçları olan kilit, silindir ve çelik kapılarımızı da güvenlik seviyesi daha yüksek yeni teknoloji ürünlerle güncellememiz gerekiyor” dedi.

“Kale Alarmlı Silindir: Alarmdan bağımsız çalışıyor, hırsızı dışarıda tutuyor”

Hırsızı kapıda durdurma vizyonuyla geliştirdikleri Kale Alarmlı Silindir hakkında bilgi veren Yorgancıgil, ürünün özellikleri hakkında ”Kale Alarmlı Silindir” olarak adlandırdığımız ve silindirde devrim niteliğinde olan bu ürünümüz kırıldığı anda 100 Dba ses ile çevreyi uyarıyor ve hırsızların kötü niyetli girişimleri engellenmiş oluyor. Yeni özellikler ile geliştirerek son versiyonunu lanse ettiğimiz ”Kale Alarmlı Silindir” ürünümüzün ayrıca; ihracatta ve ulusal pazarda ürüne rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımları ödüllendiren ve Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen Design Turkey’de “En İyi Tasarım” dalında ödülü bulunuyor. Kale Alarmlı Silindir, alarm sistemi olmayan evlerde bağımsız olarak kullanılabilecek bir ürün. Türkiye’de standart silindir kullanılan her kapı ve kilit ile uyumlu. Yani anahtarcıdan ya da yapı marketlerden alarak, kolayca var olan silindir ile değiştirilebilir”dedi.

“Ekstra Defans ile kapıda anahtar unutmak tarih oluyor”

Yorgancıgil, benzer özelliklere sahip ancak Kale Alarm ile entegre çalışan Ekstra Defans hakkında “Kale Alarm’ın içerisinde yer alan devre, dünya patentli ürünümüz Ekstra Defans ile bağlantı kurarak alarmla entegre şekilde çalışıyor. Bu sayede hırsız kilidi kırmayı başarırsa bunu algılayıp hem 110 dBA ses seviyesindeki kendi alarmını devreye sokarak çevreye sesli uyarıda bulunuyor, hem de sistem Kale Alarm İzleme Merkezi’ne de sinyal göndererek, gerekirse de kolluk kuvvetlerine anında haber veriyor. Ekstra Defans’ın öne çıkan bir diğer özelliği ise anahtarın silindirde 10 saniye ve daha uzun unutulması durumunda, silindir 100 dBA ses seviyesinde öterek kullanıcıyı uyarıyor. Böylece kapıda anahtar unutma derdine ve bu nedenle gerçekleşebilecek kötü niyetli girişimlere son veriyor” dedi.

“Akıllı Kilit ile kapı kilitlemeye son”

Son olarak yeni teknolojik ürünleri Akıllı Kilit’in özelliklerini anlatan Yorgancıgil, sundukları teknolojik alt yapı sayesinde ev ve işyerine giriş çıkışı kolaylaştırırken ürünün güvenlikten de ödün vermediğinin altını çizdi. Yorgancıgil Akıllı Kilit’i “Anahtar kullanmadan sadece yüz tanıma özelliğiyle kapının açılmasını sağlayan Akıllı Kilit; mobil aplikasyon, uzaktan kumanda, kartlı ya da parolalı giriş ile göz ve parmak izi okuyucularla uyumlu şekilde çalışabiliyor. Kapı çekildiğinde devreye giren otomatik kilitlenme fonksiyonu sayesinde anahtar çevirmeye gerek kalmadan kapı kendiliğinden kilitleniyor. Sahip olduğu panik çıkışı özelliği ile kapı kilitliyken, sadece kola basarak hızlıca çıkış imkânı sunuyor” şeklinde tanımladı.

Konsept Mağaza ziyaret saatleri: Hafta içi 08:00 – 17:30

Adres: Vadistanbul Ayazağa Mah. Cendere Cd. No: 109 F/1-E Blok   Sarıyer / İstanbul

Etiketler: »
Share
1679 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?