logo

Kamera Teknolojileri Üretim Merkezi’nde 100.000’inci Kamera Üretildi

Büyütech, otomobil sınıfı kamera teknolojilerinde 2 milyon Euro’nun üzerinde sermaye ile Gebze Bilişim Vadisi’nde kurduğu üretim merkezinin açılışını Ekim ayında yapmıştı. Açılışına T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı, AK Parti Milletvekili Mustafa Varank’ın katıldığı Büyütech Teknoloji Üretim Merkezi’nde 100.000’inci kamera geçtiğimiz ay üretildi.

Aralık ayının sonunda 100.000’inci kamerasını üreten Büyütech’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Ömer Orkun Düztaş; kamera tabanlı olarak geliştirdikleri yeni teknolojilerle uluslararası bir marka yaratmak için yatırımlarını sürdürdüklerini belirterek “Hedef Sıfır” yaklaşımı ile trafik kazasız bir dünya yaratma vizyonlarının altını çizdi. 2023 yılı Ekim ayında 4,23 milyon Dolar yatırım aldıklarını ifade eden Düztaş, Büyütech’in 2024 yılı içinde daha yüksek bir yatırım turu ile büyümeye devam edeceğini de paylaştı. Düztaş; yıllık 800.000 üretim kapasitesine sahip olan Büyütech Kamera Teknolojileri Üretim Merkezi’nin 2026 yılı sonunda ise üretim kapasitelerini 3 milyona çıkarmayı planladıklarını belirtti.

Büyütech Kurucu Ortağı ve COO’su Alparslan Işıklı ise 2024 yılındaki hedefleriyle ilgili olarak “Hem üretimdeki kapasiteyi hem de kaliteyi arttırmak için yatırımlarımız bu yıl da devam etmekte. Farklı tasarım ve üretim teknikleri geliştirmekteyiz. Kameralı ADAS ürünlerinde bir dünya markası olma yolunda kararlılıkla ilerlememize devam ediyoruz” dedi.

Etiketler: » »
Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?