logo

Karşıyaka, “Marka Kent Olma Yolunda Karşıyaka” Konferansı’na Evsahipliği Yaptı

Önümüzdeki 5 yıllık süreçte yapılacak çalışmalara ortak akıl ilkesiyle yön vermeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, “Marka Kent Olma Yolunda Karşıyaka” başlıklı bir arama konferansı düzenledi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın ev sahipliğindeki zirveye Türkiye Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe ile farklı alanlarda uzman akademisyenler, bürokratlar, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve kooperatif temsilcileri katıldı. Kentin geleceğine ışık tutacak fikirlerin tartışıldığı organizasyonda, “Karşıyaka” markasını güçlendirecek proje önerileri 5 ana başlık altında toplandı.

Gelecek Ne Getirecek?

Karşıyaka Belediyesi Akademi Karşıyaka Birimi tarafından “Gelecek Ne Getirecek?” sloganıyla gerçekleştirilen iki günlük konferansa Ahmet Piriştina Kültür Merkezi ev sahipliği yaptı. Etkinliğin ilk gününde katılımcılar tek tek söz alarak kentin güçlü ve zayıf yönleri ile çözüm önerilerini paylaştı. Bu doğrultuda “Kent Tasarımı ve Yaratıcılık”, “Yerelde Kalkınma ve Katılımcı Demokrasi”, “Çevre ve Ekoloji”, “Kültür, Sanat ve Spor” ile “Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık” olmak üzere marka geliştirme çalışması yapılabilecek 5 temel başlık belirlendi. İkinci gün de her başlık için ayrı bir masa oluşturuldu ve katılımcılar uzmanı oldukları alanlarda gruplaşarak proje fikirlerini değerlendirdi.

Etiketler: » »
Share
3217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?