logo

Keenetic, 2021’de Büyümesini Sürdürüyor

Keenetic, Türkiye’de ağ ve internet erişim pazarında büyümeye devam ediyor. Keenetic, online pazarda ilk yılda yüzde 40’lara ulaşan pazar payına ulaştı ve 2021’de ise iki yüz bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Geçmişten gelen önemli tecrübeler

Deneyimli yönetici Vefa Tarhan, 2018 yılında yeni bir girişime imza attı. Global sektörden iş arkadaşlarıyla, yılların deneyimini yanına alarak, Türkiye’nin modem pazarında tamamen son kullanıcıların ihtiyaçlarını öne alan, yazılım ve donanımla bambaşka bir marka tasarladı. Bu çözümlerini son kullanıcıyla buluşturmak için öncelikle online pazarı seçti ve Keenetic ile bu yolda yürümeye başladı. 

Vefa Tarhan, Keenetic’in aldığı yolu, iş haritasını ve Türkiye’de modem pazarını değerlendirerek “Keenetic’i kurarken geçmişten gelen çok önemli tecrübelerimizi kullandık. Satışa başlamadan önce yaklaşık iki yıl iş analizleri üzerinde çalıştık. İnternet kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini tespit ederek üzerinde derin çalışmalar yaptık. İnternet erişimi çözümünde sadece çip, donanım, anten sayısı ve fiyat kolaycılığına gitmedik. İyi bir bağlantı, iyi bir paylaşım, iyi bir çekim son kullanıcıların en temel ihtiyaçlarıydı. Donma, şişme, kopma olmadan kablosuz ve kablolu iletişim, oyunlarda en az ping süresi, kolay yönetim, güvenlik gibi temel ihtiyaçları dahi elde edemeyen büyük bir kitle vardı. Bu sorunlara Keenetic ile çözüm bulmalarını sağladık. Bununla birlikte, memnuniyetlerini artıran nice özellikler ekledik ve eklemeye devam ediyoruz.” dedi.

“Retail mağazalarda olmayacağız”

Vefa Tarhan, Keenetic’in hızlı yol almasında online platformların büyük katkı sağladığını belirterek “Eskiden retail çok güçlüydü, büyük bir çeşitlilik vardı. Bayiye göre bu ürün zenginliği büyük avantaj sağlıyordu. Online platformlar çok yeniydi; henüz gelişim aşamasındaydı. Ancak günümüzde her markanın ürünü retail tarafa sığmaz oldu ve online platformlar devasa bir mağazaya dönüştü. Tabii bunun gelişiminde, hızlanan internet altyapısı, yazılımlar, görsel içeriklerdeki yenilikler, yapay zeka büyük katkı sağladı. Retailde artık yeni ürünlere kolay yer açılamıyor; genelde belirli eski markalarla devam ediyorlar. Ne yazık ki çözüm yenileme yavaşlığı genel bir problem. Biz retailde olmayı şu an için düşünmüyoruz. Bununla birlikte bazı kullanıcıların ürünü görerek, pazarlık yaparak ve anında teslim alma istekleri veya ihtiyaçları olabiliyor. Bu talepleri, yakından takip edeceğimiz tüm ürünlerimizi satan, stok bulunduran partner bayi programı ile sağlayacağız” dedi.

“Kullanıcı deneyimi en büyük referansımız”

Kullanıcı deneyiminin Keenetic için en büyük referans olduğunu belirten Tarhan, online ortamda edindikleri başarıyla ilgili olarak “Online ortamda şu an en fazla ürün satan ve beğenilen modem-router markasıyız. Bunu sağlamayı daha ilk aylarda başardık. Son kullanıcılar ilk günden itibaren online yöntemler ile bizim ürünlerimize hızla ulaştı, ürünlerimizi karşılaştırdı ve iade opsiyonu ile deneyimleyebildi. Biz de bu süreçte tamamen kullanıcı deneyimlerinin birbirine aktarılmasıyla katlanarak büyüdük. Bizim müşteri profilimiz oldukça bilinçli ve kendi ürününü seçebilen, araştırmacı bir kitleden oluşuyor. Böylesi bir ortamda başarılı olmak oldukça zor; kaliteyi her zaman üstte tutmanız, fiyatınızı rekabetçi yapmanız gerekiyor. Bu alan bize büyük bir dinamizm sağlıyor” dedi.

“Partner Bayi Programı ile Türkiye’nin her yerindeyiz”

Vefa Tarhan, geliştirdikleri partner bayi programı ile Türkiye’nin her noktasına ulaştıklarını belirterek “Gerek KOBİ’ler gerekse bazı kullanıcıların yerinde danışmanlık ihtiyaçlarına cevap vermek için, alışveriş davranışlarını göz önüne alarak tüm Türkiye’de Partner Bayi Programı geliştirdik. Bu programı büyütmeye devam ediyoruz. Türkiye ağ ve internet pazarı hızla büyüyor. Kaliteli; dört dörtlük internet olmazsa olmaz. Sabit internet abone sayısının iki katına çıkması gerekiyor. Keenetic olarak bu konuda sağladığımız kalite ve konforla pazarı büyüten, değer üreten bir firmayız. Ürünlerimizi tanıtmamız, kullanıcılarla buluşmamız zaman alsa da hızlı ilerliyoruz. Sektör oyuncusu olarak ülkemizde ağ ve internet erişim pazarının sağlıklı, rekabetçi ve katkı odaklı olarak gelişmesinde payımıza düşeni yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde Keenetic ürünleri yaygın satış ağı ile en kolay edinilebilen ürünlerden olacak” dedi.

www.keenetic.com.tr

Etiketler: »
Share
1621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?