logo

KOBİ’lere “Sanal Santral” Çözümü

mh_defne_oguz_haliloglu_gorsel

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu

Defne Telekomünikasyon’un Sanal Santral çözümü ile mobil telekom operatörleri KOBİ’lere geleneksel PBX ürünü yatırımı yapmadan da kurumsal bir imaj yaratma imkanı sunuyor. Mobil operatörler güvenli Sanal Santral platformu üzerinden yüzlerce KOBİ’ye aynı zamanda hizmet verebiliyor. Sanal Santral hizmetini mobil operatörden ister aylık, ister yıllık kullanacağı kadar paketler halinde alabilen işletmeler, farklı lokasyonlardaki ofislerini, çalışanlarını, müşterilerini sanal ortamda birleştirebiliyor. KOBİ’ler için operasyonel maliyetleri de düşüren sistem, arayanı akıllı IVR menüsü ile yönlendirerek istenilen departmana veya çalışana, ofis dışında olsa bile ulaşılmasını ya da mesaj bırakılmasını ve bırakılan mesajların sonradan dinlenmesini sağlıyor.

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu “Özellikle personel sayısı 10’dan az olan işletmelerde geleneksel PBX yatırımının maliyeti işletme ölçeğine göre hayli yüksek oluyor. Sanal Santral’in en büyük avantajlarından biri, fiziksel bir santral yatırımı gerektirmemesi ve operasyonel maliyeti düşürmesi. Sanal Santral platformu, KOBİ’lerin çalışma alanını bir ofisle sınırlandırmadan dahili numaraları farklı binalarda, şehirlerde, hatta ülkelerde olsa bile aynı sistem üzerinden birleştirip etkin iletişim ortamı sunar. Hatta çalışanların cep telefonlarını da dahili hat olarak sisteme ekleyebilir.

Birçok küçük ölçekli firma bir sekreterya bulundurmadığından, telefonlar iş konusu hakkında bilgisi yetersiz kişilerce cevaplanmakta; hatta çoğu zaman ofiste kimse olmadığı için yanıtsız kalmaktadır. Bu da firmaya prestij kaybının yanı sıra iş kaybına sebep olmaktadır. Bu gibi durumlarda Sanal Santral devreye girerek büyük avantaj sağlar; gelen aramayı mobil telefona bir dahili gibi aktarır ve KOBİ’lerin kurumsal kimliklerini korumalarını ve müşterilerin her durumda doğru kişiye ulaşmasını destekler” dedi.

Sanal Santral’ın önemli özellikleri arasında IVR menüsü üzerinden sesli çağrı yönlendirme, arayanın mesajını kaydetme ve iletme, bırakılan mesajları dinletme, kullanıcı adı ve şifresiyle tüm arama detaylarını anlık olarak sistem üzerinden takip etme de bulunuyor.

www.defne.com.tr

Etiketler: » »
Share
3003 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?