logo

Körfez Havacılık, İki Yeni VIP Helikopter Satın Alıyor

mh_korfez_havacilik_gorsel

EC145 T2 VIP helikopterinin alımı ile Körfez Havacılık, VIP görevlerde kullanılan sabit ve döner kanatlı uçak filosunu genişleterek bölgede sunduğu kurumsal ve charter hizmetleri geliştirmeyi hedefliyor. İmzalanan bu yeni anlaşma kapsamında EC145 T2 helikopterlerinin Türkiye pazarına girişi sağlanacak ve ülkemizdeki Airbus Helicopters’ın varlığı da genişleyecek.

VIP kategorisindeki özel müşteriler ve kurumsal pazara hitap eden bu özel helikopterler; İtalya’nın Como şehrinde bulunan Mercedes-Benz Gelişmiş Tasarım Stüdyosu işbirliği ile yüksek kaliteli malzeme, şık ahşap işçiliği, zarif kabin aydınlatması ve çok fonksiyonlu bölmeleri ile üst düzey kurumsal, idari ve özel görevler için tasarlandı. Özel iç tasarıma sahip, yüksek dirençli türbin motorlu olan EC145 T2, Körfez Havacılık tarafından özel olarak seçildi.

Bu özel Mercedes-Benz helikopterleri, özellikle konfor ve ayrıcalık arayan yolcu beklentilerini karşılamak üzere tasarlandı. Kendi sınıfının en geniş ve çok yönlü modeli olarak dikkat çekiyor.

Avrupa’da sipariş edilen ilk VIP tasarımlı EC145 T2 helikopterleri arasında yer alan bu iki helikopter, sivil ve askeri helikopter pazarında önemli bir başarı kaydetti. Körfez Havacılık filosuna dahil olan helikopterlerden, 300 adedi Amerika Birleşik Devletleri ordusu için olmak üzere toplamda 700’ün üzerinde üretim yapıldı.

 

Etiketler: » »
Share
3234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?