logo

“Kronik Hastalık Takip” Hizmeti Başlıyor

mh_turktelekom_baran_yurdagul

Telekom Grubu Entegre Bağlantı Yönetimi Direktörü Baran Yurdagül

Türk Telekom Grubu, Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri iş birliği ile Türkiye’de sayıları 10 milyonları bulan kronik hastalar için “Kronik Hastalık Takip” hizmetini hayata geçiriyor. Türk Telekom Grubu tarafından akıllı yaşam teknolojileri kullanılarak oluşturulan hizmet, hasta ve doktor arasında 7/24’lük bir köprü kurarken, hastaların yanı sıra aile ve yakın çevreleri için de büyük kolaylık sağlıyor. Hasta yakınları uzaktaki hastalarının sağlık durumlarından hastanın iznine tabi olarak haberdar olabiliyorlar. Böylece kontrolün büyük öneme sahip olduğu kronik hastalıklarda güvenli bir denetim zinciri oluşturuluyor. Sisteme girdikleri bilgiler doğrultusunda müdahale gerektiren bir durum olması halinde ise doktorlar tarafından kısa bir sürede hastaya geri dönüş yapılması sağlanıyor.

“Hedefimiz yaşam kalitesini artırmak”

Telekom Grubu Entegre Bağlantı Yönetimi Direktörü Baran Yurdagül “Önceliğimiz, Türkiye’yi en son teknolojilerle buluşturmak ve Türk halkının hayatını kolaylaştırmak. Sağlık alanında hayata geçirdiğimiz ‘Kronik Hastalık Takip’ hizmeti ile tansiyon ve şeker hastaları ile ailelerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçladık.  Yeni servisimiz ile acil durumlarda hastalara kısa bir sürede sağlık kuruluşu tarafından dönüş yapılmasını sağlıyoruz. Akıllı yaşam teknolojileri ile müşterilerimizin yaşam kalitelerini artıran hizmetler sunmak ve onlar için değer yaratmak en büyük motivasyonumuz” dedi.

Ölçüm Cihazı Türk Telekom Ofisleri’nde

Türk Telekom müşterileri, “Kronik Hastalık Takip” hizmeti kapsamındaki ölçüm cihazlarını Türk Telekom ofislerinden temin edebiliyor. Kullanıcılar, ilk iki yıl taahhütle aylık 19,90 TL ve iki yılın ardından 12,90 TL ödeyerek hizmetten faydalanabiliyor.

“Kronik Hastalık Takip” hizmeti ilk etapta Türk Telekom’un akıllı ev telefonu E-4 ile kullanılırken, kısa sürede Android ve iOS işletim sistemine sahip cep telefonlarında da yerini alacak.

“Kronik Hastalık Takip” hizmeti işleyişi

Kullanıcının ölçüm cihazı üzerinden yaptığı periyodik ölçümleri bluetooth aracılığı ile E4 akıllı ev telefonu üzerinden otomatik olarak Acıbadem Mobil Sistemi’ne aktarılıyor. Doktorlar tarafından takip edilen ölçüm sonuçları normal değerlerin altında veya üstündeyse vaka aciliyetine göre kısa bir süre içinde hasta ile doktorun iletişimi sağlanıyor. Normal değerler geldiğinde üyeye SMS ile ölçüm sonuçlarının geldiği iletiliyor. Acil müdahale gerektirmeyen ancak anlamlı değişiklik durumunda hastalar aranıyor veya hastanın yakını aranarak bilgi veriliyor. Ayrıca acil durumlarda Alarm Merkezi, 112’yi arayarak ambulans gönderilmesi için hastanın konumunu ve durumunu iletiyor ve sistemde tanımlı hasta yakınına telefon edilerek bilgi veriliyor.

“Kronik Hastalık Takip” hizmetinin en önemli özelliklerinden birisi de “Medikal Koçluk” hizmeti. Bu hizmetten faydalanan aboneler, Acıbadem Mobil Sağlık medikal çağrı merkezini arayarak 7/24 acil veya acil olmayan her türlü sağlık sorunu hakkında bilgi alabiliyor.

Etiketler: » » »
Share
1140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?