logo

Kutluğ Ataman Kendi Youtube Kanalı WitchTV’yi Kurdu

Yönetmen Kutluğ Ataman

Usta yönetmen Kutluğ Ataman, internetteki kalitesiz korsan yayınlara engel olmak ve RTÜK yüzünden sansürlenen filmlerinin aslını seyircisiyle buluşturmak amacıyla WitchTV adını verdiği Youtube kanalını kurdu. Ataman “Çoğu kamunun vergilerinden oluşan desteklerle yapılan filmleri, şimdi kamuya ücretsiz olarak geri verme zamanı!” diyerek filmlerini var olan en iyi kalitede yayınlayacağı ve Türkçede “cadı” anlamına gelen WitchTV adını verdiği kanal 28 Mayıs 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.

WitchTV’de ilk aşamada Kutluğ Ataman imzalı dört film ve Metin Çavuş’un Ataman’ın hareketli resim sanatları alanında yarattığı öncü nitelikteki eserleri, sanat teorisi ve pratiği üzerine odaklanan “Kutluğ Ataman adlı belgeseli seyirciyle buluştu. Ataman’ın Hülya Avşar, Vildan Atasever ve Feride Çetin’in başrollerini paylaştığı bol ödüllü “2 Genç Kız ve ‘çakma belgesel’ türünün Türkiye’deki ilk örneği olan “Aya Seyahatfilmleri WitchTV üzerinden izlenebilir. Aynı zamanda orijinalleri sadece MoMA, Tate gibi dünyanın önemli müzelerinin koleksiyonlarında yer alan “Stefan’ın Odası ile 2000 yılında Berlin Bienali’nde ilk çıktığında olay yaratan “Ruhuma Asla adlı Ataman imzalı çoklu kanal video enstalasyonlarının tek kanal versiyonları da bu kanaldan izlenebiliyor.

Tamamen ücretsiz ve sansürsüz olarak yayın yapan WitchTV, izleyicilerine en iyi kalitede film izleme keyfi sunuyor. Kanal, seyirciye AIRPLAY ile televizyona ya da projeksiyon sistemine bağlanarak film izleme olanağı da sağlıyor. Korsan yayıncılığa bir cevap olan WitchTV, ileride çözünürlük kalitelerini daha da yükselterek gelişen teknolojiye ayak uyduracağının sözünü de şimdiden izleyicilerine veriyor.

Filmlerin demokratik bir şekilde herkese ulaşmasını amaçlayan WitchTV ile ilgili daha fazla bilgiye witchfilms.com adresinden ulaşmak ve film posterlerini yine bu siteden indirmek de mümkün.

Etiketler: » »
Share
1522 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?