logo

Le Méridien Istanbul Etiler Türkiye’nin İddialı Altı Şefini Ağırladı

mh_le_meridien_istanbul_etiler

Soldan sağa: Erol Sarıdoğan, Erdem Dırbalı, Aydın Demir, Bolu Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Le Méridien Istanbul Etiler Yiyecek İçecek Direktörü Tarkan Özdemir, Eyüp Kemal Sevinç

Le Méridien Istanbul Etiler’de Türkiye’nin en iddialı altı şefi bir araya gelerek Türk mutfağının bilinmeyen şifrelerini çözdüler.

Le Méridien Istanbul Etiler’deki eğlenceli sürprizlerle dolu gecede Bolu Mengen’den yola çıkarak dünyanın dört bir yanında şeflik yapan ve Türk mutfağını dünyaya tanıtan Erdem Dırbalı, Savaş Aydemir, Aydın Demir, Tarkan Özdemir, Eyüp Kemal Sevinç ve Erol Sarıdoğan gecenin konuklarını muhteşem lezzetlerle ağırladılar.

Otelin fuayesinde kokteyl ile başlayan gecede canlı müzik performansı ile konuklar karşılanırken, daha sonra balo salonuna geçen misafirleri hoş bir sürpriz bekliyordu. Gecenin ev sahipliğini yapan Le Méridien Istanbul Etiler Genel Müdürü Sabine Dorn Ağlagül ve Yiyecek İçecek Direktörü Tarkan Özdemir gecenin misafirlerini otelin mutfağına yönlendirdiler. Geceye katılanlar bir anda otelin geniş mutfağında kendilerini ayrı bir dünyada buldular.

Her şef kendi istasyonunda Mengen Mutfağı’nın eşsiz lezzetleri ile konuklarını ağırlamanın mutluluğunu yaşadı. Kızılcık Tarhana çorbası, Kedi Batmaz, Kızarmış Keş, Ebişke Mantarı, Kuzu Sırtı, Ördek Göğüs, Yoğurtlu Bakla Çorbası, Mengen Peyniri, Kaldırık Dolması, Kanlıca Mantar Böreği ve Halışka bu inanılmaz lezzetlerin sadece bir kaçını oluşturdu. Mutfaktaki bu sürpriz partiye Boğaziçi Caz Korosu’nun flashmobu eşlik etti. Gecenin büyük sürprizi ise Mengen’in ikonik simgelerinden köçek gösterisi oldu.

www.lemeridienistanbuletiler.com/tr

 

Etiketler: »
Share
4255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?