logo

Lenovo Büyümeye Devam Ediyor

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu

Lenovo, 11 Nisan 2023 tarihinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, Lenovo’nın gerçekleştirdikleri ve 2023 hedefleriyle ilgili olarak açıklamalar yaptı.

Hantaloğlu “Lenovo, Boston Consulting Group tarafından yayınlanan 2022 raporunda “En Yenilikçi Şirketler” arasında ve “Engelli Eşitlik Endeksi” listesinde üst üste ikinci yılında “Engelli kapsayıcılığı açısından en iyi iş yeri” olarak yer almıştır. Lenovo, Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi listesine ve sürdürülebilir üretim ve iş modellerini odağına alan, Corporate Knights’ın “Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirket” listesine de girmiştir.

Lenovo Türkiye, Blindlook ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle Türkiye’nin ilk ‘görme engelsiz’ bilgisayar markası olmuştur ve Türkiye’deki 1 milyon görme engelli insana bilgisayar kullanma olanağı sağlayarak dünyaya daha kolay entegre olma, daha akıllı teknolojilerden faydalanma fırsatı yaratmıştır. Lenovo, global düzeyde ve Lenovo Türkiye olarak daha akıllı teknolojilere herkesin eşit şekilde erişmesine de büyük önem vermektedir.

Lenovo Türkiye, güçlü bir performans ortaya koyarak IDC kişisel bilgisayar pazarı raporu sonuçlarına göre 2022 takvim yılını %23,3 pazar payı ile PC Pazarı Lideri olarak tamamladı. Lenovo Türkiye 2022 yılında Kurumsal Büyük Müşteriler PC Pazarında %37,2, KOBI Segmentinde 35,8% ve “Tüketici PC pazarında” %16 pay oranı ve yine “Kurumsal Büyük Ölçekli Müşteriler Pazarında İş İstasyonları” kategorisinde de %35 pay oranı ile birinci sırada yer aldı. Bu sonuçlar ile Lenovo Türkiye arka arkaya 3 sene, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında Türkiye PC Pazarı Liderliğini sürdürdü.

Etiketler: »
Share
296 Kez Görüntülendi.