logo

Lenovo PHAB2 Pro, Tango Teknolojisiyle Farklı Bir Deneyim Sunuyor

mh_lenovo_phab2_pro_gorsel

Lenovo, merakla beklenen dünyanın ilk Tango uyumlu akıllı telefonu PHAB2 Pro’yu Tech World’de tanıttı.

Diğer akıllı telefonların aksine Google’ın Tango teknolojisiyle çalışan cihaz, en üstün zenginleştirilmiş ve sanal gerçeklik sunabilmek için çevresini algılayıp haritalar oluşturuyor. Bu sayede örneğin öğrenciler gerçek ölçeklendirmiş dinozorları sınıflarında görebilecek ve onların etraflarından dolanarak yakından inceleme fırsatını yakalayabilecekler. Zenginleştirilmiş gerçeklik sayesinde mutfak tezgâhınızda domino oynayabilecek, dijital evcil hayvanınızı odanızda büyütebilecek, evinizi istila eden uzaylılarla savaşabileceksiniz.

Google’nın Tango teknolojisi sayesinde kapalı alanlar haritalandırılabiliyor ve bu sayede GuidiGO uygulamasıyla sanal müze turları dahi yapılabiliyor. Tango teknolojisiyle cihaz, kendini sürekli eğitme ve geliştirme özelliği ile daha önce hiçbir akıllı telefonda farklı deneyimler sunuyor.

Lenovo Tablet, Mobil İş Grubu Başkan Yardımcısı Jeff Meredith “Biz kısaca mükemmel bir konsepti ticari fizibilitesi olan bir mobil cihaza dönüştürmek istedik” derken PHAB2’yi şu sözlerle anlattı: “Tango’yu gördüğümüz ilk andan beri, GPS gibi yaygın bir teknoloji haline gelebileceğini düşündük. PHAB2’yi teknoloji dünyasında yeni bir çığır açabilecek boyuta getirebilmek ve genel tüketiciyle buluşturabilmek adına, makul bir fiyatla, sadece yeni bir teknoloji taşıyan değil ama her anlamda muhteşem olan bir telefon geliştirdik” dedi.

Tango’nun Arkasındaki Teknoloji

Cihazın üç kamerası ve sensör yelpazesi sayesinde gerçek dünyaya sanal obje yerleştirme, zenginleştirilmiş kapalı alan navigasyonu ve gerçek alanların anında ölçümü gibi deneyimler sağlıyor. Üç ana teknolojisi ‘hareket takibi’, ‘derinlik algısı’ ve ‘alan taraması’ sayesinde Tango deneyimleri hayata geçiyor. İçindeki sensörler sayesinde saniyede 250 bin ölçüm yaparak çevresindeki objeleri algılama özelliğine sahip.

Cihaz, diğer Phab 2 ürünleri ile birlikte yüksek ses ve görüntü kalitesi sunuyor. Cihaz hayatın her anını yüksek kalitede videolarla kaydedebilmeniz için Dolby Atmos ses sistemi ve Dolby Audio Capture 5.1 teknolojisine sahip. Dolby Audio Capture 5.1 teknolojisi sayesinde kristal berraklığında 5.1-kanallı surround sistemi kullanarak hayatınızın her anını kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için cihazda 3 adet mikrofon, gürültüyü azaltan mekan kaydı, 4K kalitesinde video çekimi yapabilen 16 MP kamera, Tango uyumlu Qualcomm Snapdragon 652 sekiz-çekirdekli işlemci, 4GB hafıza ve Fluence Pro bulunuyor. Üstelik Dolby Atmos uyumlu içerikleri kulaklıkla dinlediğinizde kendinizi filmin ortasında hissedeceksiniz. 6.4 inç boyutuyla cihaz, akıllı “Assertive Display” özelliği ve 2,560 x 1,440 QHD çözünürlüğüyle mekan ışığına göre fotoğraf kalitesini optimize edebiliyor.

PHAB2 Artırılmış Gerçeklik Sunuyor

Cihaz, daha yüksek fiyatlı ürünlerde bulunan Artırılmış Gerçeklik’in sunduğu pek çok özelliği uygun fiyatla kullanıcılara sunuyor. Örneğin cihazın Artırılmış Gerçeklik moduyla, sanal fonda veya çizgi karakterlerle çok daha özel kareler elde edebileceksiniz. Bu Facebook, Instagram benzeri paylaşım platformları için mükemmel bir özellik oluşturuyor. Hızlı fokusa sahip 13MP kamerası, mikroSD ile artırılabilen 32GB dahili hafızası ve 6.4 inç HD ekranı cihazın diğer özelliklerini oluşturuyor.

www.lenovo.com.tr

Etiketler: » » » »
Share
1412 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?