logo

Media Markt 2016 Yılının İlk Çeyreğinde Yüzde 21.2 Büyüdü

mh_media_markt_finansal_yenal_gokyildirim

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım

GFK, tüketici elektroniği perakende sektörüne ilişkin 2016 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı. Sonuçlara göre Türkiye’de elektronik perakende pazarı, bir önceki yıla kıyasla %13.6 büyürken; Media Markt %21.2’lik bir artışla pazarın üzerinde bir büyüme kaydetti.

Akıllı telefonlardaki büyümenin etkisi ile sektörün en çok büyüme kaydeden kategorisi %22.6 ile yine Telekom oldu. Ayrıca küçük ev aletleri, büyük beyaz eşya ve klima kategorilerinde de sektör kayda değer bir büyüme gösterdi. Rapora göre ilk çeyrekte %11.4 ‘lük bir küçülme ile en belirgin düşüş IT kategorisinde görüldü. Media Markt IT kategorisinde de %9.5’lik bir büyüme kaydetti.

GfK’nın ilk çeyrek dönem sonuçlarını değerlendiren Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal GökyıldırımMedia Markt olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma hedefimize her geçen yıl daha da yaklaşıyoruz. Türkiye’de  geçtiğimiz yıl tüketici elektroniği pazarının 2 katı büyüme gösterdik. 2016’nın ilk 3 ayını da, geçen senenin aynı dönemine kıyasla %20’nin üzerinde bir büyümeyle kapattık. Yakaladığımız bu olumlu büyüme trendini önümüzdeki dönemlerde de arttırmayı hedefliyoruz”  dedi.

 www.mediamarkt.com.tr

Etiketler: » »
Share
1073 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?