logo

Media Markt’dan 8 İlde “Emeklilere Teknoloji Eğitimi”

mh_media_markt_egitim

Media Markt, Türkiye Emekliler Derneği ile hayata geçirdiği “Emeklilere Teknoloji Eğitimi” projesi kapsamında 8 farklı ilde yüzlerce emekliye “torun ve çocuk” yardımından kurtardığı ücretsiz teknoloji eğitimi ile beyaz eşyadan cep telefonuna, tabletten küçük ev aletlerine, televizyondan sağlıklı yaşam ürünlerine kadar pek çok cihazın verimli kullanımıyla ilgili bilgiler verdi.

Alanında uzman teknoloji danışmanları tarafından düzenlenen eğitimlerde televizyon veya cep telefonu alırken hangi kriterlere dikkat edilmeli, bilgisayar ve tablet kullanımı, beyaz eşyada neden A++ ürünler tercih edilmeli, yaz veya kış aylarında buzdolabının derecesi nasıl olmalı, elektrik süpürgesi alırken veye kullanırken nelere dikkat edilmeli, çift ekranlı televizyonların nasıl izlenmesi gerektiği, astım hastası olan bir ortamda temizlik hangi koşullarda yapılmalı, kalp ve hiper tansiyon hastaları için minimum riskle ölçüm kriterleri gibi konu başlıkları yer aldı.

Emekliler teknolojiye Media Markt ile daha yakın…

Tüketici elektroniği sektöründe bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Media Markt Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Nurçin Koçoğlu “Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2014 verilerine göre Türkiye’de 65 ve üzeri yaşlı nüfus oranın yüzde 8 olduğunu biliyoruz. Akıllı teknolojiye sahip ürünlerin kullanımına demografik olarak baktığımızda ise genç nüfusun ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Bu noktadan hareketle emeklilerimizin de teknoloji ile hayata kolayca bağlanmalarını ve en yeni teknoloji hakkında bilgi sahibi olmalarını istedik” dedi. 8 ilde gerçekleştirilen eğitimlerle yüzlerce emekliye ulaştıklarını söyleyen Koçoğlu Eylül ayında İstanbul Optimum Alışveriş Merkezi’ndeki mağazamızda başlayan eğitimlerimiz sırasıyla Mall of İstanbul, İstanbul Özdilek, İzmit, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Eskişehir ve Antalya ile devam etti. Uzman danışmalarımız eşliğinde verdiğimiz eğitimlerde emeklilerimiz, teknolojik bir ürünün nasıl çalışması gerektiği ve özelliklerinin günlük hayatta nasıl kullanılabileceği gibi pratik bilgileri öğrendiler. Önümüzdeki yıl eğitimlerimize devam edip daha fazla emeklimizi teknoloji ile tanıştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
2123 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?