logo

Microsoft, Yeni Bilişim Akademisini Elazığ’da Açtı

mh_microsoft_bilisim_akademisi_elazig

Microsoft Türkiye, bilişim sektöründeki uzman açığını gidermek, nitelikli ve kalifiye gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde gençleri destekleyen sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında açılan Bilişim Akademileriyle Microsoft Türkiye, farklı illerdeki gençlerin sürekli olarak bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda eğitimler alabilecekleri alanlar oluşturuyor.

Microsoft Türkiye, bu çerçevedeki çalışmalarına Elazığ Bilişim Akademisi’yle bir halka daha ekledi. Elazığ Belediyesi’nin ortaklığı ile hayata geçen yeni Bilişim Akademisi açılışında Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da yer aldı. Törende açılış konuşmaları sonrasında UNDP İstanbul Yöneticisi Hansın Doğan ve Habitat Başkanı Sezai Hazır’ın da katılımıyla gençlere yönelik “bilişim ve girişimcilik” semineri gerçekleşti.

Microsoft Türkiye Kamu Sektörü Genel Müdür Yardımcısı Erhan Yalçın Microsoft’un gençlere yönelik sağladığı eğitim projelerinden Anadolu’daki gençlerin de eşit bir şekilde faydalanabilmesi açısından Bilişim Akademileri projemiz önemli bir işlev görüyor. Elazığ’da yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile başlattığımız bu çalışma ile de Elazığ’da yaşayan gençler için önemli bir fırsat yarattığımızı düşünüyoruz” dedi.

Bilişimde kariyer gençleri bekliyor

Elazığ’daki Bilişim Akademisi’nde proje ortaklarının ve genç gönüllülerin desteğiyle, Elazığ’daki vatandaşlara yönelik olarak temel bilgisayar, web tasarımı, yazılım geliştirme, sosyal medya okuryazarlığı ve internet güvenliği eğitimlerinin yanı sıra liderlik, katılım, proje döngüsü, proje yönetimi, sunum teknikleri, gençlik hakları, temel bilgisayar ve ağ kurma eğitimleri gibi eğitimler verilecek. Bu eğitimlerle, Elazığ’daki gençlerin bilişim alanında kariyer yapabileceklerini farketmeleri ve bu alanda gelişmelerine destek verilmesi amaçlanıyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
2308 Kez Görüntülendi.