logo

MSI’dan Yeni GAMING Serisi Notebook ve Ekran Kartları

mh_msi_gaming_serisi

MSI yaptığı lansman ile yeni ekran kartı ve dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. NVIDIA’nın düşük enerji tüketimine sahip yüksek performanslı GTX 900 serisi grafik işlemcilerini kullanan ürünler özellikle Maxwell mimarisinin sunduğu enerji verimliği ile göz dolduruyor.

GT80 Titan modeli ile dünyanın ilk mekanik klavyeli dizüstü bilgisayarına imza atan MSI, SLI konfigürasyonunda çift GTX 980M 8GB ekran kartı ile oyun performansında da rakip tanımıyor. GT80 Titan’a ek olarak NVIDIA GeForce GTX 980M, 970M ve 965M mobil grafik işlemcilerini kullanan MSI GT, GS ve GE modelleri, üst seviye performans, taşınabilirlik ve fiyat-performans arasında tercih yapmak isteyen oyuncular için alternatifleri çoğaltıyor.

Lansmanın bir diğer gözdesi olan MSI GTX 960 GAMING 100ME ekran kartı ise MSI’ın 1999’dan beri NVIDIA ile olan işbirliğinin bir nişanı. Sınırlı sayıda üretilen GeForce GTX 960 GAMING 100 Million Edition, özel renklerdeki soğutma bloğu ve arka paneli ile MSI ve NVIDIA fanatiklerinin gözdesi olmaya aday.

Dünyanın ilk mekanik klavyeli oyuncu notebooku: GT80 Titan

Dünya şampiyonu e-spor takımlarının ve profesyonel oyuncuların tercih ettiği mekanik klavyeler tuş basışlarında sağladıkları geri besleme ile oyuncuların hareketlerini oyun ile daha iyi senktronize etmesine yardımcı oluyor. Tuşa basıldığında parmağın altında oluşan his, tuştan gelen sesle birleşerek oyuncunun tuşa doğru ve zamanında bastığını bildiriyor. Böylece oyun komutlarında ve yazımda hata olasılığı azalıyor. Türkiye’den Hardware Arena Gaming de dahil olmak üzere tüm dünyadan şampiyon e-spor takımlarına sponsor olan MSI, GT80 Titan ile bu teknolojiyi dizüstü bilgisayara taşıyan ilk marka.

Almanya’da üretilen CherryMX anahtarlara sahip klavye 50 milyon tuş basışı ile normal klavyelerin de 50 katına yakın bir ömür sunuyor. Kırmızı arka aydınlatmalı SteelSeries tasarımı ve oyuncuların makro atayabilmelerini sağlayan SteelSeries Engine 3 desteği ile GT80 Titan oyuncular için bir dizüstündeki en iyi klavyeye sahip.

MSI’ın yeni cihazı performansta da rakip tanımıyor. SLI konfigürasyonunda 2 adet GTX 980M 8 GB ekran kartıyla hızlandırılan grafik performansı oyunların en yüksek grafik ayarlarında takılmadan oynanmasını sağlıyor. Maxwell mimarisi sayesinde bir önceki nesil ekran kartlarının yarısı kadar güç tüketen GTX 980M, NVIDIA Battery Boost teknolojisi ile mobil oyun seanslarının süresini de 2 katın üstüne çıkarıyor. Grafik işlemci frekansını ihtiyaca göre artırıp azaltan bu teknolojiye ek olarak yeni GTX 980M gerçekçi ışıklandırma için VXGI, 4K görüntü uyumluluğu için DSR ve gerçek dünyayı aratmayan grafikler için MFAA özelliklerini bir araya getiriyor. NVIDIA GeForce Experience yazılımı ise oyunları video olarak kaydetmeyi sağlayan NVIDIA ShadowPlay ve canlı yayın akışını kolaylaştıran NVIDIA GameStream ile oyuncuların tüm aradıklarını tek bir çözüm olarak ortaya koyuyor.

Profesyonel oyuncular için rakipsiz performans

En üst seviye Intel Core i7 işlemci ile güçlendirilen cihaz, 32 GB’lık devasa sistem hafızası ile geliyor. Oyun ve uygulamaları yüklerken devreye giren SuperRAID 3 depolama birimi normal bir sabitdiskin 8 katına varan performans artışı sunuyor. RAID0 konfigürasyonunda 4 adet SSD’den oluşan SuperRAID 3, toplam 1 TB ve 500 GB seçeneklere sahip.  Eğer bu kapasiteler yeterli gelmezse video ve oyunlarınız için 7200 RPM hızındaki 1 TB’lık sabitdiskten de faydalanılabilir.

Killer DoubleShot Pro: Avınızı yakalamak için ağınızı hızlı atın

Özellikle online oyunlarda sunucu ile iletişimin hızına işaret eden ping süresi kazanmak ve kaybetmek arasındaki çizgiyi belirliyor. MSI’ın ağ çözümü olarak cihaza dahil ettiği Killer DoubleShot Pro, hem kablolu, hem de kablosuz AC ağı üzerinde oyun paketlerine öncelik veriyor. Böylece gecikmeyi azaltarak komutlarınızın rakibinizden önce sunucuya varmasına yardımcı oluyor. Smart Teaming özelliği ise oyun komutlarının ve video akışlarının kablolu ve kablosuz ağ arasında hızlı olan üzerinden yapılmasını sağlıyor. İkincil öneme sahip veriler ise yavaş olan bağlantı üzerinden yönlendiriliyor.

SHIFT: Performans ve soğutmanın mükemmel dengesi

Cihazın performans ve sessizliği üzerinde kullanıcıya tam bir kontrol sağlayan MSI’ın SHIFT teknolojisi ihtiyacınıza göre sistemi tek bir dokunuşla 3 farklı şekilde ayarlamanızı sağlıyor. Sports modu CPU ve GPU performansının sınırlarını zorlarken fanları maksimumda çalıştırarak bileşenlerin yeterince soğutulmasını garanti ediyor. Comfort modu ise performans ve soğutmanın mükemmel dengesini sunuyor. Son olarak Green modu ihtiyaç duyulmadığı anlarda işlemci ve ekran kartının performansını limitliyor. Bu sayede fan dönüş hızları iyice yavaşlayarak gece çalışmak için sessiz bir ortam oluşturuluyor. MSI soğutma içinse Cooler Boost 3 termal tasarımını GT80 Titan’a dahil ediyor. Çift fan ve CPU ve GPU’yu birleştiren kalın ısı borularından oluşan yeni soğutma teknolojisi CPU sıcaklığını 10, GPU sıcaklığını ise 5 °C’ye kadar normalden geriye çekiyor.

Dynaudio Ses Sistemi ve çok daha fazlası

Lüks spor arabalarda kullanılan Dynaudio ses sistemini dizüztü bilgisayarlara taşıyan MSI, cihaz ile inanılmaz bir ses deneyimi sunuyor. Dört köşeye yerleştirilmiş hoparlörlere ek olarak baslar için bir de subwoofera sahip notebook, harici ses sistemlerini aratmayacak bir kaliteye sahip. Bunun haricinde Sound Blaster Cinema ile sanal çevresel ses desteğine de sahip. Böylece oyun oynarken düşmanlarınızın geldiği yönü ayak sesinden bile belirleyebilirsiniz.

100 milyonuncu NVIDIA ekran kartı: MSI GTX 960 GAMING 100ME

MSI lansmanının bir diğer gözdesi ise MSI GTX 960 GAMING 100ME oldu. 1999’dan beri toplamda 100 milyona NVIDIA grafik işlemcili ekran kartını satan MSI bu ürünle NVIDIA ile 16 senelik ortaklığını da kutluyor. İlk kez NV10 çekirdeği ile NVIDIA ile çalışmaya başlayan MSI günümüzde NVIDIA’nın GeForce grafik işlemcilerde en çok tercih edilen markalardan biri. Sınırlı sayıda üretilen bu kart temel olarak MSI’ın popüler GAMING serisinden çok az bir farkla ayrılıyor. Öncelikle kırmızı siyah tasarımdan NVIDIA yeşiline geçilen tasarımda ayrıca baskılı devrenin arka tarafını koruyan ejderha logolu metal plaka yer alıyor. Bunun dışında MSI oldukça şık bir Far Cry 4 mousepadi de MSI GTX 960 GAMING 100ME’nin kutusuna dahil edilmiş.

Ödüllü soğutma tasarımı: TwinFrozr V

Bunun haricinde MSI GTX 960 GAMING 2G modeli ile aynı saat hızlarına sahip kart soğutma olarak da MSI’ın yurtiçi ve yurtdışında 150’yi aşan ödül kazanan Twin Frozr V tasarımını kullanıyor. Dünyanın ilk çift fanlı ekran kartı soğutması olarak imza atan Twin Frozr’ın son modeli cihaz, 2 slottan daha ufak boyutları ile önceki nesille arasına ciddi bir fark koyuyor. Yeni 10cm Torx fanlar aynı devirde yüzde 19 daha fazla hava akışını sessizce gerçekleştirirken aynı zamanda Twin Frozr V ile görsel olarak da uyum sağlıyor. SuperSU tasarımı ile baştan tasarlanan ısı çukuru ise Airflow Control teknolojisi ile birleşerek soğutma borularının verimini büyük ölçüde arttırıyor. 2008 yılında ilk kez MSI tarafından piyasaya sunulan ve sıcaklık düştüğünde fanları durdurarak tamamen sessiz bir çalışma ortamı sağlayan Hybrid Frozr teknolojisi de yeni ekran kartında Zero Frozr teknolojisi olarak kendine yer buluyor.

Etiketler: » » » » » »
Share
2491 Kez Görüntülendi.